Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FilmKULTURAPolecamyPolskaWarszawski NurtWYDARZENIA

Kinomaniacy na leżakach

Jeżeli przegapiliście premiery oscarowych filmów to nic straconego – w wakacje macie okazję, by obejrzeć je za darmo!

Wraz z początkiem lata swoją działalność wznawiają warszawskie kina plenerowe. Ta forma rozrywki po raz pierwszy na świecie pojawiła się na początku XX wieku, jeszcze przed powstaniem kin samochodowych – na świeżym powietrzu wyświetlano wówczas filmy nieme. W Warszawie tego typu miejsca zadomowiły się już na dobre, a z każdym sezonem ich popularność wzrasta. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie stołecznych kin, które mogą pochwalić się najatrakcyjniejszą ofertą.

Kino Letnie Lolka to kino plenerowe organizowane przez zlokalizowany na Ochocie Pub Lolek. Organizatorzy oferują darmowe miejsca na leżakach i projekcje filmów, takich jak Interstellar (24 lipca), Green Book (7 sierpnia) i Czwarta Władza (21 sierpnia). Kino warto odwiedzić ze względu na prezentowane w nim produkcje oscarowe filmów i sąsiedztwo pubu cenionego za dobre jedzenie z grilla.

GDZIE: polana obok Pubu Lolek przy ulicy Rokitnickiej 20; ok. 15 minut na piechotę z przystanku autobusowego Pomnik Lotnika lub 21 minut na piechotę ze stacji metra Pole Mokotowskie;

KIEDY: każda środa do 28 sierpnia o godzinie 20:00.

Kino pod chmurką znajduje się w wyróżnionej przez nas Prochowni Żoliborz. Na ten sezon letni zaplanowano pokazy takich produkcji jak Obdarowani (16 lipca), Na śmierć i życie (23 lipca) oraz Tajemnice Los Angeles (20 sierpnia). Miejsce odznacza się renomą oraz bardzo dobrą lokalizacją, a samo kino – doborem zróżnicowanego tematycznie repertuaru.

GDZIE: Prochownia Żoliborz przy ulicy  Czarnieckiego 51; ok. 10 minut na piechotę ze stacji metra Plac Wilsona lub ok. 7 minut na piechotę z przystanku Czarnieckiego;

KIEDY: każdy wtorek do 16 lipca o godzinie 21:30, od 23 lipca do 6 sierpnia o 21:00, od 13 sierpnia do 27 sierpnia o 20:30.

Letnie kino plenerowe na Zaciszu odbędzie się po raz pierwszy, w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019 m.st. Warszawy. Na widzów czekają leżaki oraz kocyki z kaucją zwrotną w wysokości 10 złotych. W ramach wydarzenia zaplanowane są projekcje takich filmów jak The Grand Budapest Hotel (14 lipca), Whiplash (28 lipca) czy Prestiż (18 sierpnia). Kino polecamy mieszkańcom praskiej strony stolicy oraz miłośnikom filmowych hitów.

GDZIE: okolice Domu Kultury „Zacisze” w dzielnicy Targówek m. st. Warszawy przy ulicy Blokowej 1; ok. 7 minut z przystanku Tużycka;

KIEDY: każda niedziela do 28 lipca o godzinie 21:30, każda niedziela w sierpniu o godzinie 21:00.

Kino Letnie Kram przygotowało nietypową ofertę. W ramach festiwalu Kina Letniego Defabryka prezentowane będą filmy dokumentalne i fabularne. Zaplanowane są także spotkania jedzeniu oraz organizowane będą spotkania z artystami, dziennikarzami i kucharzami. Organizatorzy zaplanowali pokazy takich tytułów jak Cydrowe historie (19 lipca), Natura, kobiety i wino (9 sierpnia) oraz Film o kawie (16 sierpnia).  Ze względu na nietuzinkową ofertę kino polecamy przede wszystkim smakoszom oraz osobom, które lubią nowości.

GDZIE: okolice sklepu KRAM przy ulicy Duchnickiej 3; ok. 5 minut z przystanku autobusowego Duchnicka;

KIEDY: co drugi piątek o godzinie 20:00 do końca sierpnia; dodatkowo piątek 9 sierpnia.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Podczas planowania wizyt należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne.

Fot. Materiały Prasowe