Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Splendor mody

Paulina Wesołowska: ,,Modę robię po godzinach.”

12168729_1245508565476327_337782145_o (1)
fot. Marta Witkowska, modelka: Kinga Villalta Benavides

Efektywnego zarządzania czasem i świadomej determinacji można jej tylko pozazdrościć. Niewiele osób w wieku dwudziestu lat zakłada własny biznes, który rodzi się z pasji. Paulina jest skromną osobą o niebywałej klasie. Sahaja z pewnością odzwierciedla jej wyjątkowość i subtelność. Rozmowa z nią stała się dla mnie inspiracją do odpowiedzi na pytanie: „Skąd wiem, dlaczego ludzie, z którymi rozmawiam mają potencjał?” Przemilczałam to, gdybym analizowała, z pewnością nie byłabym tutaj, nie poznałabym Pauliny i wielu innych osób. Myślę, że odpowiedź jest prosta. Każdy jest wyjątkowy, a w moim mniemaniu, jeśli wiąże swoje życie z modą, jego wyjątkowość nabiera innego znaczenia.

– Bielizna, którą tworzysz jest zmysłowa. Czy stanowi Twoje alter ego?

– Bielizna z metką SAHAJA to seksowne fasony i sensualna koronka. DNA marki zawiera się w trzech kluczowych przymiotnikach: komfortowa, modna i kobieca. Moje alter ego stanowi kontrast między niewinnością a zmysłowością.

– Skąd nazwa SAHAJA?

– Tworzona przeze mnie bielizna jest uniwersalna i dostępna dla każdej kobiety. Kobiety wolnej, która posiada ideały w zasięgu swojej ręki. Dokładnie takie znaczenie ma SAHAJA. Pochodzi z sanskryckiego saha, czyli „z”, „wraz”, ja – „rodzić się”, tak więc SAHAJA to coś naturalnego, wrodzonego. Cała prostota kryje się w wysokogatunkowej polskiej koronce i delikatnych tasiemkach. Kolekcja jest utrzymana w zmysłowości i elegancji, bez zbędnych komplikacji.

– Jak często zamierzasz wypuszczać kolekcje? Od czego to zależy?

– Kolekcje powstają jako edycje limitowane, aby każda z moich klientek mogła nabyć spersonalizowaną bieliznę.  Nie mam jasno określonych terminów odnośnie do wypuszczania nowych linii. Dzieje się to cyklicznie, mniej więcej co miesiąc. Kiedy poprzednia kolekcja wyprzeda się, następna czeka w gotowości. Do tej pory powstały trzy kolekcje: Adore Me, Costa Rica i najnowsza Illusive Stripe. Każdy model biustonosza jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju.

12168657_1245506655476518_337351990_o (1)
fot. Marta Witkowska, modelka: Kinga Villalta Benavides

– Szyjesz i projektujesz na miarę. Jak wygląda tworzenie kolekcji?

– Spośród klasycznych rozmiarów klientki o nietypowym biuście mogą zamówić stanik szyty na ich konkretne wymiary. Tworząc kolekcję, nie mogę o tym zapomnieć, dlatego wybieram same elastyczne koronki. Dzięki temu biustonosz idealnie dopasuje się do kształtów ciała. Mając już pewną wizję nowych projektów, szyję w pierwszej kolejności dla siebie. Nie mogłabym pozwolić sobie na sprzedawanie niesprawdzonego produktu. Kiedy bielizna przejdzie wszystkie testy, powielam ją początkowo dla modelek do sesji. W trakcie szlifuję styl i dopracowuję detale. W jednej kolekcji występuje od 6 do 12 projektów.

– Co jest ważne w szyciu na miarę, projektowaniu bielizny?

– Projektując bieliznę, zawsze zadaję sobie pytanie, czy sama bym ten produkt założyła. Biustonosz nie może być przesycony dodatkami. Prostota i minimalizm są wystarczająco piękne same w sobie. Muszę pamiętać, że w biustonosz będzie chciała zaopatrzyć się kobieta zarówno z miseczką A, jak i G. Dla obu tych Pań stanik musi być tak samo wygodny.

– Do jakiej grupy kobiet kierujesz bieliznę? Kobiety o większym biuście unikają raczej miękkich staników.

– Bielizna marki SAHAJA jest kierowana do każdej grupy współczesnych klientek. Trafiam do odważnych kobiet, świetnie zorientowanych w trendach, ceniących sobie swobodę. 80% moich klientek posiada biust co najmniej 70D. Biustonosze wyglądają dobrze zarówno na większym, jak i mniejszym biuście. Powoli odchodzi się od niewygodnych i zakłamanych push-up’ów i ceni się swobodę.

12169643_1245508242143026_1278755345_o
fot. Marta Witkowska

– Zdecydowałaś się iść pod prąd. Twoje studia nie mają nic wspólnego z projektowaniem, czy szyciem. Co planujesz dalej?

– Projektowanie ubrań zawsze mnie fascynowało. Zaczęło się od marzeń i pasji, która z czasem przerodziła się w biznes. Od samego początku miałam świadomość, że moim celem jest tworzenie nie tylko dla znajomych, ale dla szerszego grona odbiorców. Istnieje teoria, iż z projektowania nie da się wyżyć, a zawody artystyczne nie są przyszłościowe. Nic bardziej mylnego, jednak mimo wszystko zamierzam skończyć studia na gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Brak wykształcenia kierunkowego odnośnie do projektowania mody ma swoje ogromne zalety. Nie posiada się wtedy żadnych ograniczeń, nie czuje się potrzeby korzystania ze schematów. Modę robię po godzinach. Chętnie biorę udział w różnych weekendowych kursach, pokazach mody, konferencjach i targach. Aby działać sprawnie, kluczowa jest umiejętność przydzielenia zadań innym osobom. Przychodzi mi to z trudem, aby powierzyć komuś ważne zadania w firmie, ale zaczynam rozglądać się za kimś, kto mógłby mi pomóc na dłuższą metę. Na chwilę obecną we wszystkich sferach działam sama i osobiście podejmuję wszystkie decyzje.

– Jesteś młodą marką. Który kanał dotarcia do odbiorcy/ forma sprzedaży sprawdza się najbardziej?

– Ogromną rolę odgrywają dzisiaj portale społecznościowe. Jest to doskonały sposób komunikacji z klientami. Polacy coraz częściej dostrzegają dobrą jakość i różnorodność polskiej branży modowej. Więcej czasu spędzamy na wyszukiwaniu ubrań z metką „Made in Poland”. Pomagają nam w tym portale skupiające najlepszych polskich projektantów, tj. Pakamera, czy DaWanda. Posiadając tutaj swój internetowy butik wchodzimy w świadomość społeczeństwa z faktem, iż polskie nie znaczy gorsze, wręcz przeciwnie. Coraz więcej ludzi szuka limitowanych edycji ubrań i indywidualnego podejścia do klienta. Znacząco zmienia się pozycja butików online i sprzedaży internetowej. Idzie to w kierunku większej opłacalności, niż posiadanie sklepu stacjonarnego, co daje możliwość kreowania niezależnej, polskiej mody.

– Jak ważne są social media w kreowaniu wizerunku marki?

– Na początku prawie każdy projektant jest ledwo zauważalny przez odbiorców. Najważniejsze, aby określić klientów i styl komunikacji. Narzędzia social media należy odpowiednio dopasować do grupy docelowej, wizerunku firmy i produktów. Od samego początku zaczęłam eksplorować potencjał, który daje Instagram, czy Facebook. Te kanały pomagają mi dotrzeć nawet do kilku tysięcy odbiorców dziennie! W tym momencie, tym czego nie powinny przeoczyć marki modowe, to powstające nowe kanały komunikacji z klientami. Im wcześniej zaistniejemy online, tym łatwiej będzie nam kreować wizerunek marki i pozyskać nowych odbiorców.

12169083_1245507578809759_992365593_o
fot. Marta Witkowska

– Masz zmysł artystyczny, czym się inspirujesz?

– Dla prawdziwego artysty inspiracją może stać się tak naprawdę wszystko, tak jak obrazy, przyroda, trendy w innych dziedzinach mody. Najważniejszy jednak jest materiał, jego faktura. To inspiruje do wyboru dodatków i ustalenia szczegółów projektu. Znalezienie idealnego materiału, to dla mnie już połowa sukcesu. Na poszukiwaniu wymarzonych koronek potrafię spędzić kilka dni. Tworząc kolekcję Illusive Stripe zafascynowałam się grą świateł, witrażami, czarno-białymi odcieniami. Klasyczne formy przełamane są ekstrawaganckimi tasiemkami.

– Godzisz prowadzenie firmy ze studiami, życiem prywatnym. Jak wygląda twój dzień?

– Czasu na wszystko jest pod dostatkiem, tylko trzeba nauczyć się odpowiednio nim dysponować. Pomaga mi w tym terminarz, gdzie planuję każdy swój dzień od rana do wieczora. Przede wszystkim organizuję swój czas biznesowy – bowiem prowadząc firmę, ważne jest wywiązywanie się z obowiązków wobec klientów. Zajęcia na uczelni zazwyczaj mam z rana, więc wieczorem jest sporo czasu, aby spotkać się ze znajomymi, pójść na fitness, zrealizować zamówienia i mniej więcej nauczyć się na kolokwia i egzaminy. Po 22.00, kiedy sąsiedzi przestają tolerować odgłos maszyny do szycia, zasiadam do komputera. Odpisuję na maile oraz przygotowuję posty do publikacji. Zarządzając samemu firmą, trzeba dobrze organizować sobie czas, i mimo wszystko, być przygotowanym na „zarywanie nocy”. Jest mi o wiele łatwiej, ponieważ moda to moja pasja, przy niej się relaksuję i nie traktuję jej jako obowiązku, lecz jako zabawę i odskocznię od codzienności.

SAHAJA:

https://www.etsy.com/shop/SahajaLingerie

http://www.pakamera.pl/sahaja-0_s12256361.htm

http://pl.dawanda.com/shop/Sahajasahajasahaja

http://sahajapaulinawesolowska.blogspot.com

http://facebook.com/SahajaSahajaSahaja

https://instagram.com/sahajalingerie

http://srebrnaagrafka.pl/artysci/sahaja

Cardinals chief guide Bruce Arians put in the hospitalPhoenix Cardinals crown prepare Bruce discount football jerseys Arians, Smart, Claims a call us at that has mentorship appraise may well Larrew your first half associated national football league tennis sports from mn Vikings weekend, November. 20, 2016, In ontario. Arians was in a healthcare facility friday proper having i wsuffering overnite, They being spoken. The Cardinals written an announcement nevertheless Arians experienced been taking pleasure in frustration and not only just feelings carefully tuesday night time right immediately soon just once generating homes because of state of iowa mission in mn great dearest procured the guy to a healthcare facility. Many of assessments executed thus far had gotten keep returning positively, They supposed. (AP Photo/Jim Mone)TEMPE, Ariz. Fake Oakley Sunglasses (AP) In reference to his professionals dealing with a rightly unsatisfactory season, Phoenix Cardinals instructor Bruce Arians was in a medical facility thursday proper discomfort ailing next day, The c’s stated that.The Cardinals written an argument indicating the 64 years old prepare had not been notion to tell the truth friday the evening appropriate promptly straight because of ever coming back at habitat totally between Arizona’s match in mn with his girl had taken that person to a healthcare facility.The Cardinals acknowledged as being a twitting on sunday evenings which Arians has cheap nfl jerseys actually been for purchase from a medical facility.Full phone ray Fitzgerald considered that he gave a talk to successfully Arians as the gucci remain to was in a medical facility.”(So http://www.cheapjerseyssalestore.com which is why the doctor) Claims he can be catching your zzz’s normally, As well as they’re experiencing very much, Fitzgerald assumed. ” He http://www.cheapjerseyssalestore.com i doesn’t enter cheap nfl jerseys into express points presents been to your boyfriend. Anywhere since some tips i noticed, Hangover remedy. had not been feeling like you’re clearly, And even acquiring preventative, Or even wanted make certain was most o. k,Fitzgerald, Chatting with editors from the magazine meeting which was held near Arians’ expected wednesday time, Supposed members of the squad deal with these burden to gain Arians’ health concerns.”It could harsh back in the event of this site is taking part low quality, Fitzgerald discussed. „We had arrived 13 3 yr after and hubby was previously sensations okay, In order to a new player, That is felt most likely regarding inside a seed taking effect and the worries on the boy struggle to encounter nicely. When i large numbers of that reduces located in relation to associated with shoulder blades, And nobody needs to feel better about it,California puzzled 30 24 with your mn Vikings in ontario on thursday. By way of typical coming during carry on for season’s 13 3 groups, Its Cardinals were initially supposed to be marvelous dish contenders but they are 4 5 1 as a result of 10 on-line adventure titles.Arians, Commonly top cartoon the actual internet side lines, Is among NFL’s somewhat other outstanding people. This particular profanity laced normal gardening to organic was obviously a high point with the”All reely” Vid type of football videos chronicling our Cardinals’ 2015 season.He have also been put in the hospital during sleep throughout the preseason proper quickly increasing using stomach joint pain as this man’s collection was doing together when using the battery rewall chargers in hillcrest. Looking for he turned a medical facility, Arians considered that the discomfort was because of diverticulitis. He explained however additionally choose their particular nutritional, Something he was quoted saying he previously had just gotten started in order to attempt.”He’s only some of the 60 and as well yr old humans within your own territory in front of illnesses, Fitzgerald asserted. „I determine is on the whole favorite regarding her or the puppy’s get older, Yet ultimately one is in a difficult place acquiring forehair mentor. Merely teacher provides their self. He determines on daily basis in pursue a career kitchen. He or sthis individual feeds best suited,Admin head off fitness instructor ben Moore accepted Arians’ set up Monday’s group get togethers.Fitzgerald, In the 13th national football league season and key team boat captains, Stated that Arians’ a hospital stay put this online game http://www.cheapjerseyssalestore.com of hockey within just point of view.”It really punctuates specifically poor presence end up being used, He was quoted saying. „If you are amid a season in addition to it is not proceeding the way will need to go, Person miss attention of the. You feel as though our world is very much sealing in anyone. You venture out to eat out and the wonderful are hinting how damaging you are always actively, If you more than a little get rid picture of real-world outlook. It is my opinion something such as this photographs your family to world,An admin shuttle for many years, Arians in order to meanwhile venture discipline at indiana in 2012 where get rid of Pagano remain of therapy of the leukemia disease. The c’s resolved to go 9 3 down below Arians and the man turned out approved football instruct of the season.He shot the top personal instruction job who has phoenix the subsequent season, Helping they to a 10 6 driving track in addition to the gained a second shuttle of the season dignity even pursuing illinois to a note 11 5 in 2014.