303696

Znamy sprawcę oraz stan ochroniarza

Podczas czwartkowej konferencji prasowej prokurator Skiba poinformował, że podejrzany w sprawie zabójstwa na Uniwersytecie Warszawskim został przesłuchany w obecności dwóch obrońców z wyboru. Przesłuchanie prowadził prokurator odpowiedzialny za postępowanie, a drugi – oddelegowany do sprawy – pełnił funkcję protokolanta. Cały przebieg przesłuchania został zarejestrowany za pomocą nagrania wideo.

Prokurator Skiba poinformował, że po rozpatrzeniu wniosków formalnych obrońców Mieszkowi R. przedstawiono zarzuty i umożliwiono mu złożenie wyjaśnień. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, jednak odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Złożył natomiast obszerne wyjaśnienia, których treść – jak podkreślił prokurator – wskazuje na konieczność przeprowadzenia badań sądowo-psychiatrycznych.

Skiba dodał również, że z dotychczas zebranych informacji wynika, iż Mieszko R. nie leczył się psychiatrycznie i nie przyjmował żadnych leków w ciągu ostatniego roku.

Stan zdrowia rannego pracownika Straży Uniwersytetu Warszawskiego, który próbował powstrzymać napastnika, jest stabilny i nie zagraża jego życiu – poinformowały służby. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, jednak dzięki szybkiej interwencji medycznej jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Gra o Tron powraca w kwietniu
Uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie, obsypany nagrodami serial...
Norblin na szynach

Co zrobić, żeby wybudować podziemny parking pod zabytkiem? W fabryce...

Prezydent sięgnął bruku?
Prezedent "winszuje" SuperEkspressowi jubileuszu, nazywając pismo "unikatowym na rynku przedsięwzięciem"....
Zmarła najstarsza osoba na świecie

Tomiko Itooka, która zmarła 29 grudnia 2024 roku w wieku...