alexandre-debieve-FO7JIlwjOtU-unsplash

Polska odporna na cyberataki?

W czwartek wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka oświadczył, że serwery Państwowej Komisji Wyborczej są odpowiednio chronione. Według niego, Polska nie musi obawiać się ingerencji zagranicznych służb w przebieg wyborów.

„Systemy, którymi dysponują Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze, są doskonale zabezpieczone” – zapewnił.

W odpowiedzi na pytanie, czy Polska jest gotowa na ataki w cyberprzestrzeni pod względem zasobów i personelu, Gramatyka zaznaczył, że kadry to „jedna z najmocniejszych stron” kraju.

Z drugiej strony, Gramatyka zauważył, że liczba ataków rośnie, a „infrastruktura poza systemem państwowym jest bardziej narażona”.

(fot. Alexandre Debiève on Unsplash)

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Nowa płyta Taco Hemingway’a już w sieci

Album „Marmur” pojawił się na stronie internetowej rapera 3 listopada...

Lipiec z Teatrem Dramatycznym
Tegoroczny Letni Przegląd Teatru Dramatycznego to 50 spektakli na 4...
Warszawskie Spotkania Teatralne
Już po raz 33. odbędą się Warszawskie Spotkania Teatralne, jeden...
Mariah Carey — od trudnego dzieciństwa do statusu ikony popkultury i niekwestionowanej królowej świątecznego sezonu

Mariah Carey przyszła na świat 27 marca 1969 roku w...