MiejscaPolecamyPolskaWYDARZENIA

Odkryj klimatyczną Warszawę na nowo

Nieznane zaułki przedwojennej Warszawy, relikty PRLu czy lokalna atmosfera Pragi — to jedne z wielu atrakcji oferowanych w ramach wycieczki Warszawska przygoda zorganizowanej przez Adventure Warsaw. W najbliższy wtorek warto dać się ponieść niepowtarzalnemu klimatowi stolicy.

„Od kamienic ze śladami po kulach i kapliczek ukrytych w podwórkach, przez nową twarz miasta socjalistycznego, aż po współczesne odsłony stolicy” — głosi opis na stronie organizatora. Już jutro, 31 lipca, nadarzy się okazja aby przyjrzeć się Warszawie z bliska. Wycieczka wyruszy z samego centrum — spod gitary przy Hard Rock Cafe przy Złotych Tarasach — gości zabierze zabytkowa Nyska 522.

fot.: materiały prasowe organizatora

— Zwiedzanie rozpocznie się od Placu Grzybowskiego, gdzie uczestnicy będą mogli usłyszeć kilka podstawowych faktów o stolicy — mówi Rafał Patla, kierowca i przewodnik wycieczki.

W planach są także tematy takie jak Pałac Kultury i Nauki kontra Warszawski Manhattan, ulice przedwojennej Warszawy, Nowy Socrealistyczny Świat na Placu Konstytucji czy centrum pełne kontrastów. Uczestnicy będą mogli przespacerować się ulicami Pragi, by poczuć jej atmosferę oraz zjeść tradycyjny polski lunch w barze mlecznym. Na koniec zwiedzania planowana jest wizyta w Muzeum Czar PRL, przedstawiającym realia minionej epoki.

Wycieczka trwa 4 godziny. Rozpoczyna się o godzinie 10, koszt od osoby wynosi 169 zł. Dostępna jest w języku angielskim.

Adventure Warsaw

ul. Mińska 25a/111 „Soho Factory”

adventurewarsaw.pl