Czy dzięcioł jest lekarzem drzew? Wykład w Łazienkach Królewskich

Dlaczego dzięcioła nie boli głowa od uderzania w drzewo i w jaki sposób młode odstraszają wrogów? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące dzięciołów będzie można poznać w najbliższą niedzielę (19 sierpnia) w Łazienkach Królewskich.

W ramach cyklu Wakacyjne spotkania rodzinne – Ptaki Polski Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie proponuje zainteresowanym wykład na temat dzięciołów.

fot. Piotr Drabik (CC-BY-SA-3.0)

— Na spotkaniu mowa będzie między innymi o tym, dlaczego ptaki te są gniazdownikami, a także co to znaczy, że niektóre z nich są dziuplakami wtórnymi – zachęcają organizatorzy na stronie internetowej.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jaki jest wpływ dzięciołów na leśny ekosystem. Nie zabraknie również ciekawostek o sposobie życia i zwyczajach tych ptaków. Można będzie także zwiedzić wystawę poświęconą polskim ptakom i poznać inne prezentowane tam gatunki. Na dzieci czekają zaś niespodzianki przygotowane przez Lasy Państwowe.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp to 5 zł dla dorosłych, dzieci za bilet zapłacą symboliczną złotówkę. Wejściówki są do nabycia w Muzeum bezpośrednio przed wydarzeniem.

Muzeum Łazienki Królewskie

Oddział Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa