Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMinne uczelnieKULTURAMiejscaPolecamyPolskaspołeczeństwoUWWYDARZENIA

Wege weekend nad Wisłą  

Falafel, wegańskie pierożki czy orkiszowe calzone? W weekend 30 czerwca — 1 lipca na Bulwarach Wiślanych zaprezentują się wegańskie i wegetariańskie restauracje.

 

Warszawę ogłoszono jednym z trzech (zaraz po Berlinie i Los Angeles) najbardziej przyjaznych wegetarianom i weganom miast na świecie. Happy Cow (najpopularniejszy przewodnik po wege restauracjach) wyróżnił stolicę pod względem ilości restauracji, sklepów, liczby mieszkańców i ich przychylności do wegańskich i wegetariańskich knajp. Aktualnie Warszawa może poszczycić się wieloma wydarzeniami związanymi z tą kuchnią. Liczba restauracji i biznesów rośnie najszybciej w porównaniu do innych miast z rankingu. Warszawskie wege knajpy serwują nawet kebaby w dostosowanej wersji.

 

Wege Festiwal to wydarzenie, które zbiera sympatyków z całej Polski. Bulwar Flotylii Wiślanej zamieni się w raj dla jaroszy . W wydarzeniu wezmą udział wegetariańskie i wegańskie restauracje z całej Polski. Nie zabraknie również stoisk mniejszych knajp, które serwują wege fastfood.

Wydarzenie rozpocznie się 30 czerwca o godzinie 12.00 i potrwa do 1 lipca do godziny 19.00.

Wstęp wolny!

Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/2063850833832846/?active_tab=about.

 

Za dużo wegan i wegetarian w jednym tekście 🙂