Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Miejsca

Dworzec w niecodziennej roli

W każdy weekend miłośnicy jedzenia będą mogli spróbować potraw z odległych stron świata. Na Dworzec Główny powróciły food trucki, jednak to nie jedyne atrakcje, jakie w tym roku przygotowali organizatorzy Nocnego Marketu.

W kwietniu organizatorzy poinformowali, że Nocny Market nie odbędzie się w dotychczasowym miejscu, ponieważ PKP zaplanowało odnowę i renowacje starego dworca. Jednak po głośnym komentarzu Patryka Jakiego — kandydata na prezydenta Warszawy — w tej sprawie, Warszawiacy po raz trzeci mogą poczuć niesamowity klimat targu.

W tym roku stanowiska z swoimi potrawami przygotowali między innymi przedstawiciele kuchni azjatyckiej i ukraińskiej. W innych food truckach, rozstawionych na Nocnym Markecie, będą czekały na przykład: Vege Deli dla osób preferujących dietę roślinną lub Zkurczybyk serwujący skrzydełka.

Nie zapomniano również o deserze. Wśród słodkości uczestnicy mogą skusić się na lody, idealne na letnie upały, przygotowane przez Melody  Naturalne Lody lub zjeść kultowe już na Nocnym Markecie gofry serwowane przez Sklep z goframi  najlepsze gofry slow food w Warszawie.

Nocny Market to nie tylko jedzenie. Oprócz strefy gastronomicznej przygotowano też strefę lifestyle, gdzie można kupić oryginalne ubrania i dodatki, pięknie kwiaty do domu, skorzystać z usług barbera oraz zrobić nowy tatuaż na mobilnym stanowisku tatuatorskim.

Organizatorzy wciąż szukają nowych wystawców do strefy gastronomicznej i lifestyle’owej. To oznacza wiele nowych ciekawych stanowisk w nadchodzące weekendy.

Nocny Market znajduje się przy ul. Towarowej 3 na terenie nieczynnego Dworca Głównego. Wstęp na targ jest bezpłatny. Market czynny jest od czwartku do niedzieli.

Czwartek: od 17:00 do 00:00

Piątek-sobota: od 17:00 do 1:00

Niedziela: od 16:00 do 23:00