Źródło: Pixabay

Świadome ciało

Ciągły stres oraz zmęczenie to problemy, które dotykają coraz więcej z nas, dlatego po godzinach spędzonych przy biurku warto poświęcić czas na relaks ciała… i duszy. Pomogą w tym warsztaty Gaga organizowane w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

 

Gagę, czyli ruchowy język opracował Ohad Naharin – dyrektor artystyczny i choreograf Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. Określana jest jednym ze sposobów na zdobycie świadomości poprzez swoje ciało. Podczas ćwiczeń poprawia się elastyczność ciała i jego wytrzymałość przy jednoczesnym pobudzaniu wyobraźni.

Tajniki Gagi można poznać na cotygodniowych warsztatach organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia. Prowadzone są w języku angielskim przez Adi Weinberg, certyfikowaną nauczycielkę metody Gaga. Tancerka na swoim koncie ma między innymi współpracę z Operą Izraela.

 

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin/ autor: Gadi Dagon

 

Warsztaty obywają się przy akompaniamencie muzyki. Uczestnicy przez godzinę tańczą w wygodnych strojach na boso lub w skarpetkach. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek listopada (oprócz 22.11) i grudnia. Bilety na warsztaty szybko się rozchodzą, dlatego warto pomyśleć o wcześniejszym zakupie biletów.

Organizatorzy informują o potrzebie punktualności – osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę, dlatego warto przyjść minimum 10 minut wcześniej.

Cena biletu: 30 zł

Kiedy: czwartki o godzinie 18:00

Gdzie: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

 

 

 

 

 

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Guercino – teatr na płótnie
Trzeba było trzęsienia ziemi, by dzieła Guercina, jednego z najwspanialszych...
Stary człowiek i piosenka
Miłość, śmierć, starość, samotność i muzyka to kompilacja idealna na...
Rozświetlony wieczór

Do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, jednak już teraz można...

Uważaj na babole
Norwegia zamiast Nigerii, nadupki zamiast nagłówków, łoś zamiast łososia. To...