Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Rowerowe święto

Sezon rowerowy trwa w najlepsze, ale w nadchodzącą sobotę 9 czerwca warszawskie ulice wypełnią się miłośnikami tego środka transportu. Wszystko za sprawą Warszawskiego Pikniku Rowerowego, który podsumuje tegoroczny Rowerowy Maj – kampanię promującą zdrowy tryb życia wśród dzieci szkolnych.

Impreza będzie miała miejsce na Podzamczu w pobliżu Parku Fontann. Zanim jednak rowerzyści skorzystają z atrakcji przygotowanych przez organizatorów i partnerów akcji, przez ulice Warszawy przejedzie kolorowa parada przygotowana przez wolontariuszy Warszawskiej Masy Krytycznej – inicjatywy społecznej działającej na rzecz udogodnień dla rowerzystów.

Przejazd rozpoczyna o godzinie 11.00 z Placu Bankowego, a około dziesięciokilometrowa trasa prowadzi przez: Al. Solidarności — Al. Jana Pawła II — Chałubińskiego — Nowowiejską — Pl. Politechniki — Pl. Konstytucji — Piękną — Al. Ujazdowskie — Pl. Trzech Krzyży — Nowy Świat — Al. Jerozolimskie — Marszałkowską — Andersa — Muranowską — Konwiktorską — Sanguszki — Rybaki.

Jeden z przejazdów ulicami Warszawy zorganizowany przez Warszawską Masę Krytyczną, partnera akcji ( Źródło: Warszawska Masa Krytyczna)

Piknik przy Placu Fontann zaplanowany jest na godz. 12.30. Na facebookowej stronie wydarzenia przedstawiono w skrócie piknikowe atrakcje. Uczestnicy będą mogli m.in. skorzystać z oferty stoisk partnerów imprezy i wziąć udział w rowerowej grze miejskiej. Dla dzieci przygotowano wiele gier, „dmuchańce-skakańce” i strefy zabawy. Rodzice i starsi mogą zrelaksować się na leżakach.

Podsumowanie kampanii Rowerowy Maj nie obejdzie się bez wyróżnienia najbardziej aktywnych szkół i klas. Nagrodzeni zostaną również zwycięzcy poszczególnych konkursów towarzyszących przedsięwzięciu.

Rowerowy Maj jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce promującym zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Pierwsza edycja miała miejsce w Gdańsku w 2014 roku, a Warszawa została jednym z miast partnerskich tegorocznej edycji.

Partnerami imprezy są m.in.Warszawski Klub Kolarski, Fundacja GPW, Muzeum Warszawy i Warszawska Masa Krytyczna.