Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzyka

Męskie Granie odsłania karty najnowszej trasy

Fani jednego z najbardziej oryginalnych i popularnych polskich festiwali, z niecierpliwością oczekiwali wieści odnośnie najnowszej, ósmej trasy. Dzisiejszego wieczoru poznaliśmy zarówno artystów wykonujących najnowszy singiel – Monikę Brodkę, Tomasza Organka, Piotra Roguckiego, jak i sam utwór – Nieboskłon, ale także szczegóły dotyczące koncertów na trasie.

Właściwie nie ma dużego zaskoczenia w składzie artystów wykonujących singiel Męskiego Grania. Brodka pojawiła się już w singlu Elektryczny z 2014 roku w duecie z Dawidem Podsiadło. Organka można było usłyszeć na dwóch poprzednich singlach – Wataha (wokal) oraz w Armatach (gitara). Nowym „głosem”, towarzyszącym dwójce weteranów Męskiego Grania, okazał się Piotr Rogucki.

Premiera singla odbyła się w dwóch miejscach jednocześnie – w Programie Trzecim Polskiego Radia, chwilę przed godziną 22, w audycji Piotra Stelmacha. Drugim miejscem, gdzie można było po raz pierwszy usłyszeć nowy singiel, był program Kuby Wojewódzkiego, gdzie do samego rozpoczęcia programu nie ujawniono, kto zasiądzie na kanapie gości.

W trakcie audycji Piotr Stelmach zdradził, jakie wyjątkowe projekty usłyszymy na trasie Męskiego Grania – Wacław Zimpel zaaranżuje najważniejsze utwory zespołu VooVoo (gościnnie Gaba Kulka, Krzysztof Zalewski, Czesław Mozil), zostanie także zaprezentowany projekt Obywatel G.C. 2.0, przedstawiający w całości kultowy album Tak..tak… (gościnnie Smolik, Mela Koteluk, Piotr Rogucki i Skubas). Na trasie wystąpi także zespół Pink Freud wraz z gośćmi: Robertem Brylewskim, Tomaszem Budzyńskim, Tomaszem Lipińskim, sekcją dętą Antoniego Gralaka oraz Aleksandrem Koreckim. Na trasie usłyszymy projekt Albo Inaczej 2.0, w którym zaśpiewa Kortez, Eldo, Ten Typ Mes, Monika Borzym, Fissmol oraz Felicjan Andrzejczak. Redaktor przypomniał także siedem miejsc, w których odbędą się koncerty Męskiego Grania: Poznań, Wrocław, Kraków, Katowice, Gdynia, Warszawa i Żywiec.

Druga tura sprzedaży biletów ruszy 5 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.