Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMinne uczelniemediaUW

Zamiast książki… Wypożycz Kindle’a!

Z okazji 200-lecia istnienia Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Amazon przekazał wypożyczalni czytniki Kindle 8, a wraz z nimi pulę książek ze sklepu amazon.com. 

Kindle — czytniki cieszące się największą popularnością wśród wielbicieli e-booków — są dostępne w uniwersyteckiej wypożyczalni od 2 października 2017 roku. Każde urządzenie ma wgrane książki z wybranej przez czytelnika dziedziny: bibliotekoznawstwo, biologia, chemia, edukacja, ekonomia, geografia, historia, muzyka, politologia i technika. Choć na czytniki nałożona jest ochrona rodzicielska, która uniemożliwia ściąganie tekstów ze sklepu internetowego Amazona oraz na łączenie się z otwartymi sieciami wi-fi, bez problemu można wgrać swoje własne e-booki, które muszą być usunięte z urządzenia przed oddaniem do BUW-u.

fot. BUW

Kindloteka jest inicjatywą mającą na celu propagowanie czytelnictwa, nie tylko tego klasycznego. Dwieście czytników zostało przekazanych w ramach wystawy „200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki”. W ciągu najbliższych trzech lat Amazon będzie dostarczał Bibliotece Uniwersyteckiej kolejne książki w formie elektronicznej. Jest to tym samym jedyna i największa uniwersytecka Kindloteka w Europie.

 

Zasady wypożyczenia czytnika są takie same jak w przypadku książek — są udostępniane na 30 dni z możliwością trzykrotnego prolongowania. Przed wypożyczeniem należy podpisać oświadczenie wzięcia odpowiedzialności za zniszczenie lub zgubienie urządzenia. Wraz z czytnikiem czytelnik otrzymuje krótką instrukcję obsługi, kabel zasilający oraz pokrowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.