media

Przyjrzyj się Narwi i … napisz reportaż

baner_narew.jpgDo końca maja można zgłaszać prace do konkursu „Narew – ludzie, przyroda, kultura”. Na autorów najlepszego eseju, reportażu i zdjęć czeka do podziału ponad sto tysięcy złotych.

Co czai się na północny-wschód od Warszawy? Jak żyją ludzie nad Narwią? Czy to faktycznie Polska B? Na te i wiele innych nasuwających się pytań odpowiadać można w czterech konkursowych kategoriach: esej, reportaż, fotoreportaż i stara fotografia. Organizatorzy zachęcają do jednego: przyjrzyjcie się Narwi.

Na najlepszych czekają nagrody główne w wysokości 20 tys. złotych w trzech kategoriach i wyróżnienia. Łącznie pula nagród sięga 136 tys. zł. Członkami jury są m.in. prof. Janusz Tazbir (esej), Marek Miller (reportaż) i Andrzej Zygmuntowicz (fotoreportaż). Organizatorami konkursu jest Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, marszałków województw mazowieckiego i podlaskiego oraz prezydenta Łomży.

Szczegóły dotyczące konkursu na stronach organizatora.