Skype jak GG, ale nie w Polsce

Microsoft,  w odpowiedzi na googlowskie „Hangouts” (Spotkania) umożliwił komunikację przez Skype z wykorzystaniem przeglądarki. Potrzebna jest tylko skrzynka w Outlooku.

device-montage.jpg

Od pewnego czasu posiadacze konta pocztowego w Outlooku mogą cieszyć się rozmowami ze znajomymi za pośrednictwem Skype bez konieczności ściągania i instalowania komunikatora na dysku. Wystarczy tylko połączyć swoje konto Microsoftu z kontem Skype, aby cieszyć się z jego przeglądarkowej wersji. Microsoft zagwarantował jego poprawne działanie na Internet Explorer, Firefox i Chrome.

Niestety Skype w wersji webowej jest dostępny w chwili obecnej tylko w Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie jego zasięgiem mają być objęte Niemcy i Stany Zjednoczone. Natomiast pozostałe państwa będą mogły przetestować Skype w przeglądarce dopiero latem.