PolskaWYDARZENIA

Autobus dla bezdomnych

Warto o nim informować napotkanych bezdomnych. Ten drobny gest może całkowicie odmienić ich życie

Bezdomni. Ludzie, których nieszczęśliwy splot wydarzeń w życiu zaprowadził na ulicę. Wieczorami przemierzają miasto w poszukiwaniu dogodnego miejsca do spędzenia nocy. Schronienie jest szczególnie potrzebne podczas krótkich zimowych dni i mroźnych nocy.

Z myślą o takich osobach z inicjatywy warszawskiego ratusza w listopadzie powstał Mobilny Punkt Poradnictwa. W środku pojazdu na odwiedzających czekają działacze ze Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, którzy udzielają im informacji na temat możliwej pomocy. Autobusy kursują w godz. 7-11 i 17-21, co dwie godziny z przystanku Metro Stadion Narodowy 03. Przejeżdżają przez Pragę, Śródmieście, Wolę oraz Ochotę.

Korzystanie z autobusu jest darmowe, a kursy planowane są do końca kwietnia. Warto informować napotkanych bezdomnych o tej inicjatywie, ponieważ taki drobny gest może całkowicie odmienić ich życie.

Fot. Materiały prasowe UM Warszawa/R. Motyl