książkaKULTURAPolskaWYDARZENIA

Murakami nie jest jedyny

Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii przygotował dla miłośników literatury podroż do Japonii. Klimat kraju Kwitnącej Wiśni będzie można poczuć 21 czerwca na spotkaniu „Nie tylko Murakami — kilka słów o współczesnej literaturze japońskiej w Polsce” prowadzonym przez japonistkę Agatę Bice.

Najbardziej znanym japońskim pisarzem w Polsce jest Haruki Murakami. Za jego największy bestseller uznaje się Norwegian Wood, którego głównym wątkiem jest skomplikowana miłość młodych ludzi. Według Anny Zielińskiej-Elliott, zajmującej się tłumaczeniem jego książek, kultura japońska jest popularna, ponieważ jest różnorodna, ale spójna. Według niej Japonia budzi duże zainteresowanie, ponieważ jest pełna kontrastów.

Na spotkaniu „Nie tylko Murakami  kilka słów o współczesnej literaturze japońskiej w Polsce” organizatorzy udowodnią, że istnieje wielu innych japońskich twórców godnych uwagi. Zaprezentowane będą pozycje książkowe należące do różnych gatunków literackich: kryminałów, powieści historycznych czy lektur dla najmłodszych. Przede wszystkim zostaną omówione te książki, które są przetłumaczone na język polski, aby uczestnicy spotkania mieli do nich łatwy dostęp.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia należy wysłać pod adres mailowy: info-cul@wr.mofa.go.jp.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:30 na Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii (Aleje Ujazdowskie 51).