Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MiejscaPolskaSPORT

Gdzie oglądać mecze Polaków? [Przegląd warszawskich stref kibica]

We wtorek 19 czerwca reprezentacja naszego kraju rozegra swój pierwszy mecz na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Zmierzy się z Senegalem. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć to spotkanie. 

 

Podczas rozgrywanych w Rosji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska w fazie grupowej (grupa H) 2018 rozegra mecze z Senegalem (19 czerwca, g. 17:00), Kolumbią (24 czerwca g. 20:00) oraz Japonią (28 czerwca, g. 16:00).
Warszawscy kibice będą mogli oglądać mecze w mundialowych strefach kibica.

 

fot. Piotr Drabik (CC-BY-SA-3.0)

 

 1. Narodowa Strefa Kibica (al. Poniatowskiego 1)

70 tys. miejsc oraz cztery telebimy czekają na kibiców na Stadionie Narodowym. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci oraz dorosłych, a także występy muzyczne i pokazy animacji. Transmitowane będą wszystkie mecze Polaków oraz rozgrywki fazy pucharowej. To jedyna strefa kibica w naszym zestawieniu, która jest płatna: wstęp kosztuje 10 zł.

 

 1. Na placu Europejskim

Na dużym ekranie pokazywane będą wszystkie rozgrywki Mistrzostw Świata. Na miejscu dostępne będą także przekąski oraz napoje. Do dyspozycji zmotoryzowanych amatorów sportu przewidziano bezpłatny parking.

 

 1. Strefa Kibica w Progresji (ul. Fort Wola 22)

Klub muzyczny Progresja przygotował wszystkim miłośnikom piłki nożnej strefę kibica w swoim ogródku. W razie gorszej pogody oglądanie zostanie przeniesione do sali na piętrze.

 

 1. Strefa kibica na Ursynowie (Kopa Cwila)

Na kibicujących czekać będzie 120 leżaków i specjalne gadżety do kibicowania. Przewidziano nadmuchiwany telebim o wymiarach 6 m na 4 m. Obejrzymy tu spotkania polskiej drużyny oraz inne rozgrywki grupowe, a także wszystkie mecze fazy pucharowej.

 

 1. Strefa Kibica na dachu (ul. Światowida 17)

Na dachu Galerii Północnej pojawiła się specjalna przestrzeń dla kibiców. Centrum handlowe transmitować będzie wszystkie mecze mundialu.

 

 1. Strefa Emocji LOTOS na Pradze Północ (ul. Kawęczyńska 44)

Strefa Emocji LOTOS funkcjonować będzie codziennie, aż do wielkiego finału 15 lipca w Moskwie, w godzinach 13:00 – 23:00. Zlokalizowana jest na stadionie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poza transmisjami zapowiedziano między innymi animacje artystyczne, pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, konstruowanie instrumentów do kibicowania oraz konkursy z nagrodami. Można także skorzystać z oferty gastronomicznej przygotowanej przez organizatorów.

 

 1. Strefa kibica w Amfiteatrze na Woli (ul. Elekcyjna 17)

Strefa kibica na Woli pokaże jedynie mecze Polaków oraz fazę pucharową mistrzostw. Na młodych kibiców czekać będzie kącik dla dzieci. Ci starsi będą mogli skorzystać z przygotowanego cateringu.

 

 1. Strefa Kibica w Soho Factory (ul. Mińska 25, bud. 58)

W Soho Factory przeznaczono dla kibiców ponad 400 m kw. przestrzeni z miejscami do siedzenia w samym sercu zabytkowej kotłowni. Mecze wyświetlane będą na 200-calowym obrazie z rzutnika. W Kotłowni Sztuki pokazane zostaną wszystkie spotkania reprezentacji Polski. Na młodszych kibiców czekać będzie „kreatywna strefa małego kibica”. Starsi będą mogli posilić się i zaspokoić pragnienie, korzystając ze specjalnie przygotowanej strefy gastronomicznej w ogrodzie.

 

W innych dzielnicach na fanów piłki nożnej czekają specjalne strefy:

 1. Strefa kibica w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona na Bemowie (ul. Raginisa 1)
 2. Strefa kibica na Bielanach (stacja metra Słodowiec, „Serek Bielański”, ul. Żeromskiego 1)
 3. Strefa kibica na Targówku (Park Bródnowski)
 4. Strefa kibica na Pradze-Południe (przy Centrum Handlowym Promenada, ul. Ostrobramska 75C)
 5. Strefa kibica w Śródmieściu (przy Pałacu Kultury i Nauki od strony Al. Jerozolimskich, ul. Plac Defilad 1)