Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Wiktory odkryły Danutę Wałęsę

Justyna Pochanke, Danuta Wałęsa i ks. Adam Boniecki w roli wybitnych medialnych osobowości. To m.in. do nich trafiły Wiktory 2011


– Jest mi bardzo miło, jestem zaskoczona i onieśmielona. Nie spodziewałam się takiego pięknego odbioru. Jestem szczęśliwa. Serdecznie wszystkim dziękuję i życzę wszystkiego dobrego – mówiła Danuta Wałęsa, która odebrała Wiktora w kategorii odkrycie roku. Nagrodę zawdzięcza swojej głośnej ksążce „Marzenia i tajemnice”, w której opisała swe życie u boku męża-prezydenta.

 

W ręce osób związanych z telewizją TVN powędrowały dwie nagrody. Jedna, w kategorii publicystyka, do Justyny Pochankę. Drugą, w kategorii program telewizyjnym, otrzymała Ewa Ewart, za stworzenie programu „Ewa Ewart poleca” w TVN24. Wiktory otrzymały również osowowości telewizji publicznej – Krzysztof Ziemiec (kategoria najlepszy prezenter telewizyjny), Robert Janowski (Wiktor publiczności) i Maciej Orłoś, uhonorowany Superwiktorem. Kolejnego Superwiktora otrzymał ks. Adam Boniecki z „Tygodnika Powszechnego”. Specjalnego Superwiktora wręczono reżyserowi i aktorowi, Krzysztofowi Jasińskiemu.


Politykiem roku został Donald Tusk, komentując „Nagroda od mediów to ostatnia rzecz, jakiej mogłem się teraz spodziewać”. Telewizyną osobowością minionego roku została Grażyna Torbicka. Nagrodzeni zostali również artyści – Sebastian Karpiel Bułecka, jako najlepszy piosenkarz i Kinga Preis, w kategorii najlepsza aktorka telewizyjna.


Nagroda ta przyznawana jest od 1985 roku. Laureatów dziewięciu z nich typuje gremium złożone z dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia, dziesiątego zaś przyznaje publiczność, głosując na wybraną osobę za pomocą SMS-ów.