media

„Uważam Rze" stawia na historię

W połowie kwietnia ukaże się pierwszy numer nowego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Zadebiutuje opisem zbrodnii komunistycznych na Polakach

Magazyn skierowany będzie przede wszystkim dla osób zainteresowanych historią. Jak mówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Uważam Rze”, to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie na rynku wydaniami o profilu historycznym oraz biograficznym.

Miesięcznik będzie sprzedawany niezależnie od tygodnika. Pierwszy numer ma liczyć aż 100 stron. Jego tematem przewodnim będzie skala zbrodni komunistycznych na Polakach. W środku, poza tytułowymi artykułami, znajdą się takie działy jak: dział kresów polskich czy komiks historyczny. Cena magazynu pozostaje na razie tajemnicą.

Presspublica nie jest pierwszą, która postawiła na publikacje historyczne. Od stycznia co poniedziałek do „Gazety Wyborczej” dołączany jest dodatek „Ale historia”.