Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Sensacyjny powrót

Bogusław Wołoszański wraca do TVP1. Po kilkuletniej przerwie słynne „Sensacje XX wieku” znów pojawią się na antenie z nowymi odcinkami. Program będzie emitowany w ramach Teatru Telewizji.

 

Najnowsza odsłona serii będzie się składać z dziesięciu odcinków, wyświetlanych co dwa tygodnie na antenie TVP1. „Sensacje XX wieku” mają pojawić się w ramówce już w kwietniu. Wtedy widzowie zobaczą pierwsze cztery odcinki. Kolejne części zostaną wyemitowane w listopadzie. Program poza TVP1 będzie także dostepny na kanale National Geographic Channel.

2012-08_Woodstock_28.jpgBogusław Wołoszański

„Sensacje XX wieku”, które zyskały liczne grono fanów, były  emitowane na antenie TVP od 1983 roku. Seria charakteryzowała się nowatorskim podejściem do zagadnienia historii oraz sposobem narracji prowadzącego, która przeszła już do kanonu prowadzenia programów popularnonaukowych. Ostatni, premierowy odcinek pokazano w 2005 roku. Program zniknął z anteny ponieważ jego autor zrezygnował z pracy w TVP. Sam Wołoszański decyzje o zakończeniu współpracy z telewizją tłumaczył ciągłymi walkami o i tak skormny budżet jego programu. Od początku tego roku Wołoszański prowadzi na TVP Historia swój autorski program pt. „Przewodnik Historyczny”, w którym opowiada o , jego zdaniem, najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z historii Polski i Świata.