media

Polscy dziennikarze znowu stają do rywalizacji

Tytuł Dziennikarza Roku w ubiegłych latach zdobyły takie osoby publiczne jak Tomasz Lis, Justyna Pochanke czy Kamil Durczok. Kto zdobędzie go tym razem?

dziennikarz_roku_2010_domos.jpgDziennikarze, którzy zdobyli najwięcej punktów w 2010 roku: Tomasz Lis, Artur Domosławski (zwycięzca), Anita Werner, Mariusz Szczygieł, Jarosław Kuźniar (fot. Tomasz Stasiak/Press)

Ruszyła jubileuszowa XV edycja konkursu Grand Press, którym co roku ekscytuje się środowisko dziennikarskie. I nic dziwnego bowiem do wygrania jest równowartość 1000 euro. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy nadesłać materiały prasowe, radiowe, telewizyjnye i internetowe (dotyczące ich szczegóły tutaj) w kilku kategoriach. Są to: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (osobno: prasowy, radiowy, telewizyjny), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne. Zgłoszenia będą przyjmowane do 9 listopada.

Odbędzie się również plebiscyt na Dziennikarza Roku. Kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych, oraz profesjonalnych redakcji internetowych mogą złaszać swych kandydatów do 9 grudnia – można nominować minimum trzech, maksimum pięciu dziennikarzy z mediów ogólnopolskich i lokalnych. Należy pamiętać jednak, że żaden z nominowanych nie może być pracownikiem redakcji nominującej lub redakcji z nią strukturalnie powiązanych. Nagrodą dla Dziennikarza Roku będzie statuetka stalówki oraz równowartość 10 tys. euro. Czy zwycięzca znów wzbudzi w środowisku tyle kontrowesji, co Bogdan Rymanowski w 2008 roku? Warto się przekonać.

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni na uroczystej, jubileuszowej gali Grand Press 14 grudnia br.