Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Konkurs dziennikarski dla studentów

konkurs.jpgNa reportaże, wywiady i teksty publicystyczne opisujące ludzi i otaczającą ich rzeczywistość czekają organizatorzy konkursu dziennikarskiego Ma_sens.pl. Do wygrania 1,5 tys. zł

W konkursie mogą wziąć udział studenci i licealiści, którzy napiszą tekst o niebanalnych ludziach, ich perypetiach bądź inicjatywach, których się podjęli. Autor najlepszej pracy otrzyma 1 tys. zł, zaś zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 300 i 200 zł. Wyróżnione teksty opublikowane zostaną w portalu Polskamasens.pl, a najlepsi młodzi dziennikarze mogą liczyć na propozycję współpracy.

Teksty nadesłane na konkurs oceni jury pod przewodnictwem Witolda Beresia i Krzysztofa Brunetki, dziennikarzy pracujących wcześniej m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, Gazecie Wyborczej”, Radiu Wolna Europa czy RMF FM.

Prace powinny mieć od 2,5 do 3,5 strony znormalizowanego maszynopisu. Należy je nadsyłać do 4 maja na adres: redakcja@polskamasens.pl, z dopiskiem: konkurs dziennikarski. Organizatorzy proszą o podanie swojego wieku, miejsca zamieszkania i adresu korespondencyjnego.