Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Gigant zmierza do Polski

Od zeszłego roku polscy widzowie są nęceni wizją wejścia na polski rynek amerykańskiego potentata wypożyczalni filmów i seriali online. Wiele wskazuje na to, że wydarzy się to już wkrótce a staje się w to najlepszym możliwym momencie – po upadku nielegalnych źródeł oglądania filmów w Interniecie.

Netflix to amerykańska firma zajmująca się wypożyczaniem filmów i seriali online. Obecnie z jej usług korzysta ponad 50 milionów użytkowników w 40 krajach. Dotąd w Polsce nie można było oglądać legalnie za jego pośrednictwem – do niedawna wyświetlał się komunikat o niedostępności usługi w tym kraju. Jednak już w połowie sierpnia doszło zamiast tego pojawiła się informacja w języku polskim, że usługa już wkrótce zostanie udostępniona. Około miesiąc wcześniej w zagranicznej bazie serwisu zaczęły się natomiast pojawiać wersje filmów i seriali z polskim lektorem, a dwa dni po ogłoszeniu wejścia na rynek także wersje z napisami w języku polskim. To dodatkowo wskazuje, że amerykański właściciel wypożyczalni online już wkrótce wejdzie na nasz rynek. Tuż po zamknięciu wielu stron nielegalnie udostępinających filmy i seriale online.

Netflix ma w swojej ofercie kilkaset seriali w różnych wersjach językowych. Ponadto sam jest producentem prawie 100 filmów i seriali, wśród których znajdują się takie kasowe hity jak „House of Cards” czy „Daredevil”. Prawdopodobnie już w przyszłym roku Polacy będą mogli z tego korzystać.