Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Polecamy

Zwykłe bieganie? Passé!

Rusztowania, kontenery, źle zaparkowane samochody, opony, place budowy, ścianki. Do tego hektolitry potu, delikatna zadyszka i rywalizacja. 20 września w Warszawie wystartuje Urbanian Run – bieg dla szukających wrażeń na trasie.

Urbanian Runźródło: Urbanian Run Poland/facebook

Urbanian Run po raz pierwszy ruszył w 2014 r. w Berlinie. Zainteresowanie było tak duże, że bieg postanowiono zorganizować w kolejnych miastach: Frankfurcie, Norymberdze, Trewirze i wreszcie – Warszawie.

Po sukcesach zawodów w Niemczech postanowiliśmy zorganizować zawody w Polsce. Uważam, że nie ma w naszym kraju drugiej takiej inicjatywy, rozdzielającej bieg z przeszkodami i imprezę typowo survivalową, czyli całe to taplanie się w błocie. My chcemy postawić na przeszkody o charakterze miejskim – mówi Anna Serwotka z firmy UFA Sports Poland, organizatorka imprezy.

Forma biegu sprzyja eksplorowaniu warszawskich ścieżek. Trasa, bogata w przeszkody o charakterze miejskim, prowadzi przez ul. Marszałkowską i okolice Pałacu Kultury. Organizatorzy zadbali o to, aby wycisnąć z biegaczy ostatnie krople potu. Trzeba mieć zatem dobrą kondycję, zwinność, a przede wszystkim chęć przeżycia miejskiej przygody.

Bieg odbywa się na dwóch dystansach – 5 i 10 km. W pierwszym mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej dzień przed imprezą ukończyły 14. rok życia, a w biegu na 10 km – 16 lat.

Aby wziąć udział w imprezie, należy zapisać się na stronie www.urbanianrun.pl. Zapisy online trwają do 18 września lub do wyczerpania limitu miejsc. Pakiety startowe są zróżnicowane cenowo:

                                                               dystans 5 km              dystans 10 km

        do 25 sierpnia                                   100 zł                            140 zł

        od 26 sierpnia                                   120 zł                            160 zł

        w dniu imprezy                                140 zł                             180 zł

Z Urbanian Run zmierzyć się mogą także drużyny składające się z 4 osób. Wtedy opłaty wyglądają następująco:

                                                                dystans 5 km              dystans 10 km

                                                            od 320 do 480 zł             od 480 do 640 zł

Pakiety startowe zawierają koszulki biegowe, plecak, napój energetyczny, numer startowy z dwoma chipami oraz upominki od sponsorów i partnerów imprezy. Uczestnicy będą mogli je odbierać w Biurze Zawodów przy pl. Powstańców Warszawy od godz. 10.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje po zakończeniu rywalizacji: Oczywiście są też medale, bo nie wyobrażam sobie, by ktoś dzielnie pokonując przeszkody nie chciałby się tym pochwalić w takiej formie. Bardzo interesująco zapowiada się „Urbanian Zone”, czyli strefa biegacza. Tam będą stoiska wszystkich partnerów imprezy. Wiemy, że na pewno wymyślą coś ciekawego – mówi Anna Serwotka.

Impreza ma także wymiar charytatywny. 10 procent z wpisowego przekazane zostanie na Fundację TVN „Nie jesteś sam”. Start pierwszej serii w biegu na 5 km zaplanowano na godz. 12.00, a w biegu na 10 km – na 14.00.

Urbanian Run Warsaw – jak zdradzają organizatorzy – to dopiero początek. W przyszłym roku bieg zawita do kolejnych miast w naszym kraju.