media

Facebook zarejestrował spółkę w Polsce

facebooklogo150x150.jpgFacebook Poland sp. z o.o. najprawdopodobniej będzie sprzedawać reklamy. Spółka jest zależna od Facebooka

Według informacji KRS siedziba Facebook Poland znajduje się w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/68. Pod tym adresem  mieści się też kancelaria prawnicza Magnusson, która najprawdopodobniej reprezentuje Facebooka w Polsce. Jedynym udziałowcem Facebook Poland jest firma Facebook Global Holdings II, LLC, do której należy 14 489 udziałów o łącznej wartości 724 450 zł. Taka sama jest wysokość kapitału zakładowego nowej spółki.

W skład zarządu polskiego Facebooka wchodzą Cipora Herman (wiceprezes ds. finansowych w Facebook Inc.) i Theodore Ullyot (członek zarządu portalu w Wielkiej Brytanii).