Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Kulturalna wizytówka Łodzi

Miasto najznamienitszej szkoły filmowej w Polsce staje na wysokości zadania i na początku lipca chce zabrać wszystkich melomanów i pasjonatów kina w niezwykłą podróż. Pod hasłem Targowa Street Film&Music Festival kryje się bowiem dużo więcej niż film i muzyka. Łódź rzuca wyzwanie wszystkim, dla których kultura stanowi integralną część życia


targowa-festiwal-photo.pngLogo Targowa Street Film&Music FestivalTargowa Street Film&Music Festival to trzydniowa impreza, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Zainauguruje ją koncert światowej sławy kompozytora, Lalo Schifirina, zanego ze współpracy m.in. z wybitnym hiszpańskim reżyserem Carlosem Saurą. Idea festiwalu sięga 2009 roku, kiedy to PWSFTViT otworzyła swoje drzwi dla szerokiej publiczności, w zeszłym roku zaś ostatecznie przypieczętowano współpracę między tą inicjatywą a szkołą.

 

SF&MF to propozycja dla każdego szanującego się melomana i kinomana, gdyż poza pokazami filmowymi i koncertami organizowane są również warsztaty, a także jest pole do popisu dla młodych twórców. Konkurs Studenckich Etiud Filmowych „Przed Debiutem” to niepowtarzalna szansa na rozgłos i rozwój talentu, który wreszcie może być dostrzeżony przez profesjonalistów. Główną nagrodą jest Złota Szafa będąca repliką rekwizytu ze stworzonej w PWSFTViT etiudy dyplomowej Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”. Można będzie się też zetknąć z wybitnymi twórcami filmowymi w sekcji „Lekcje kina z mistrzami”. Nazwiska zaproszonych gości zostaną podane wkrótce.

 

Dla melomanów pozostaje niezwykła gratka – dwa wieczory koncertów na ulicy Targowe przed Filmówką, podczas których wystąpią artyści z Polski i zagranicy. W tym roku ogłoszono, poza Lalo Schifirinem, Łąki Łan, Dubioza Kolektiv, Asian Dub Foundation, Che Sudaka, Apollo 440 oraz H-Blockx.

 

Więcej informacji na stronie http://targowafestival.pl/Home

 

Zdjęcie ze strony http://targowafestival.pl/Home