Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MuzykaPolecamy

R. Stevie Moore w klubie Powiększenie

6 maja w Powiększeniu wystąpi legendarny R. Stevie Moore – autor ponad 400 albumów, od ponad 30 lat jeden z najaktywniejszych i najoryginalniejszych artystów amerykańskiej sceny niezależnej, uznawany za jednego z pionierów etosu D.I.Y. Do inspiracji jego twórczością przyznaje się wielu znanych artystów, między innymi Toro y Moi i Ariel Pink.

R. Stevie Moore jest synem Boba Moore’a (basisty grupy The Nashville A-Team, producenta muzycznego, dyrygenta, wieloletniego sidemana Elvisa Presleya). Profesjonalny debiut Robert Steven Moore zaliczył w wieku siedmiu lat na płycie Songs to Warm the Heart (RCA Victor), gdzie zaśpiewał w duecie z Jimem Reevesem utwór But You Love Me, Daddy. W 1967 założył z kolegami ze szkoły grupę rockową The Marlborough. Był wówczas także muzykiem sesyjnym i asystentem w wytwórni Mimosa Music założonej przez jego ojca. W 1971 porzucił naukę w Vanderbilt University, by poświęcić się karierze muzycznej. 5 lat później wydał swój pierwszy, nagrany w warunkach domowych, album Phonography. Pierwsza edycja miała nakład 100 egzemplarzy. Po przeprowadzce do New Jersey wydał w 1978 kolejne albumy: Stance (EP) i Delicate Tension Phonography znalazła się na opublikowanej w 1996 liście „50 najważniejszych nagrań indie” magazynu „Rolling Stone”.
W latach 80. Moore bywał gościem emitowanego w telewizji New Jersey Network The Uncle Floyd Show Floyda Vivino. Był także DJ-em w stacji radiowej WFMU. W 1981 Moore zaczął publikować swoje domowe nagrania pod szyldem RSM Cassette Club. W 1984 ukazały się komercyjne albumy Everything You Always Wanted To Know About R. Stevie Moore But Were Afraid To Ask oraz What’s The Point?!!. Kolejnymi wydawnictwami były Verve, Glad Music (tym razem nagrany w profesjonalnym studio), (1952-19??) i Teenage Spectacular. Od 1988 Moore publikuje także amatorskie nagrania wideo. Wiele z nich dostępnych jest dziś w serwisie You Tube.
W ostatnich latach Moore nagrał albumy we wspólnie z Yukio Yungiem, z Dave’em Gregorym z grupy XTC, a także z Jadem Fairem z Half Japanese. Współpracował też m.in. z Arielem Pinkiem.

 

POWIEKSZENIE_R Stevie Moore_net.jpg


Sam mówi o sobie tak:
„I am a genius and there’s nothing I can do about it.” (NME 9/11/08) 
„Why is everybody against me? Lemme tell ya, this here artist’s so oppressed I just might explode!” (MOJO 7/20/07) 
„I’ve worked harder than anybody to become rich and famous, but I remain poor and anonymous!” (VANITY FAIR 2/25/09) 


http://www.rsteviemoore.com/
http://rsteviemoore.bandcamp.com/

Cena: 30 pln w przedsprzedaży w barze w Powiększeniu + rezerwacja online, 45 pln w dniu koncertu.