Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMFilmPolecamy

Letnie atrakcje kina Praha

Już 23 czerwca w kinie Praha rozpocznie się druga edycja przeglądu Praskie Lato Filmowych Przedpremier”. Podczas trzydniowego wydarzenia, widzowie zobaczą nowe tytuły kina artystycznego, które swoją premierę w Polsce będą mieć w wakacje lub dopiero po nich.

 

W ramach przeglądu zaprezentowanych zostanie sześć filmów. Pierwszego dnia będą to dwa dramaty: włoski film „Czerwony i niebieski” i „Złota klatka” produkcji hiszpańsko-meksykańsko-gwatemalskiej. Drugiego dnia można będzie zobaczyć niemiecki film akcji „Bank Lady”, opowiadający historię pary kochanków z Hamburga – niemieckiej „Bonnie i Clyde’a”. Kolejnym filmem będzie estoński melodramat „Kertu – miłość jest ślepa”, którego główną, tytułową bohaterką jest nieśmiała listonoszka z niewielkiej wsi, zakochana w miejscowym zawadiace. Trzeci dzień przeglądu to dramaty: rosyjski „Geograf przepił globus” i czeski „Po ślubie”.

 

Filmy prezentowane podczas przeglądu „Praskie Lato Filmowych Przedpremier” pojawiły się na festiwalach w Szanghaju, Karlowych Warach, Chicago i 20. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów. Zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i krytyków. Przegląd odbywa się w dniach 23-25 czerwca. Cena biletu na film to 7 złotych.

 Przegląd przedpremierowych filmów jest tylko zapowiedzią atrakcji jakie Kino Praha przygotowuje na lato. W ramach „Praskiego Lata Filmowego”, przez cały lipiec i sierpień, codziennie o 21:00 prezentowane będą najlepsze filmy jakie ukazały się w ostatnim czasie. Jest to pierwsza edycja PLF. W programie 62 filmy z Polski i zza granicy, wśród nich między innymi: Jesteś Bogiem, Nieulotne, Układ Zamknięty, Sierpniowe Niebo. Bilety na PLF kosztują 7 słotych.