media

KRRiT odnowiła koncesję Telewizji Trwam

naglowek-lux.jpg

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję Telewizji Trwam na nadawanie programu drogą satelitarną do marca 2023 roku.

Formalnie nadawcą telewizji ojca Rydzyka jest fundacja Lux Veritatis. Jako fundacja realizująca swoje cele statutowe za pośrednictwem mediów, uzyskła status nadawcy społecznego. Nadawca o takim statusie nie płaci za koncesję, a jej odnowienie (są przyznawane na 10 lat) to formalność – można jej odmówić jedynie w przypadku działania nadawcy wbrew prawu lub warunkom koncesji.

Fundacja Lux Veritatis nie jest jednak w najlepszych stosunkach z Krajową Radą. W styczniu tego roku wielki rozgłos zyskała sprawa odmowy przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Odmowa została uzasadniona wątpliwą sytuacją finansową fundacji, a tym samym jej możliwości do ponoszenia kosztów nadawnia tą drogą. 25 maja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę fundacji w tej sprawie. Ojcowi Rydzykowi, który jest prezesem zarządu Fundacji, pozostaje jedynie skarga kasacyjna do NSA.

Źródła: