Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Teatr

Wakacje z Jandą

W słoneczne miesiące lata bawić i pouczać widzów Warszawy nie przestają teatry. W lipcu i sierpniu aktywnie działać będzie Och-Teatr oraz Teatr Polonia. W tym roku teatry Krystyny Jandy zaprezentują także po raz kolejny przedstawienia plenerowe, bezpłatne dla wszystkich przybyłych widzów.

rob-6910-800x532.jpgfot. Robert Jaworski, Teatr Polonia


 Muzyczno-satyryczny „Klaps! 50 twarzy Greya”, echo antycznej tragedii – „Medea” czy adaptacja na deskach słynnego filmu Milosa Formana „Miłość blondynki” – to tylko niektóre z propozycji ze stałego repertuaru Teatru Polonia i Och-Teatru na letnie miesiące. Oba teatry nie zaprzestają swojej działalności i czynne są od poniedziałku do niedzieli. W Och-Teatrze ma nawet miejsce jedna premiera – od piątku 5 lipca można oglądać „Uwaga… Publiczność!” w reżyserii Edwarda Wojtaszka, czyli komediowo-psychologiczna opowieść, w której aktorzy grają aktorów, a scena gra scenę.

aaa-5166.JPG

Oba teatry realizują także przedstawienia plenerowe, na które wstęp jest wolny. Od 8 lipca można zobaczyć przedstawienia Teatru Polonia na Placu Konstytucji, natomiast w sierpniu rozpoczynają się występy pod Och-Teatrem na ulicy Grójeckiej. Codziennie na godzinę 17.00 zaplanowany jest jeden spektakl, choć w razie niesprzyjającej pogody mogą one zostać odwołane. W tym roku zaplanowane są m.in. spektakle: „Lament na placu Konstytucji” według sztuki Krzysztofa Bizio, „Starość jest piękna” Esther Villar czy „Flamenco namiętnie” – spektakl taneczny w rytm andaluzyjskiego folkloru. Teatry mają także w swojej ofercie propozycje dla najmłodszych – w tym roku są to „Jaś i Małgosia” oraz „Czerwony kapturek”.

To już ósmy raz, kiedy teatry Krystyny Jandy wystawiają letnie przedstawienia plenerowe. Inicjatywa rozpoczęła się w 2007 roku; co roku do repertuaru dołącza nowe przedstawienie (w tym roku jest to „Jaś i Małgosia”).

Więcej informacji oraz repertuar (zarówno stały, jak i plenerowy) na www.ochteatr.com.pl oraz www.teatrpolonia.pl