Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Teatr

Dziwny przypadek psa nocną porą

Sztuka Simona Stephensa według bestsellera Marka Haddona otworzy Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Premiera spektaklu w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy odbędzie się 10 lipca na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

Poznajcie Christophera jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

Niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.

dziwny_przypadek_psa_teatr_dramatyczny_w_warszawie.jpg„Dziwny przypadek psa nocną porą” to adaptacja, przetłumaczonej na ponad 40 języków, książki Marka Haddona. Autorem adaptacji, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu jest Simon Stephens.

Reżyseria: Jakub Krofta

Przekład: Bogusława Plisz-Góral
Występują: Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta

 

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Lipiec w Dramatycznym to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru. Obok wieloobsadowych widowisk, kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje literatury i komedie. Kabaret na Koniec Świata pokaże nowy program, a gościnne wystąpi Teatr Papahema ze spektaklem „Moral Insanity. Tragedia ludzi głupich”. Przegląd odbywa się od 9 do 31 lipca.