Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMTeatr

Cykliczny teatr improwizowany

Grupa Ab Ovo powołała do życia cykl spotkań z teatrem improwizowanym Ab Ovo Vipovo. W odbywających się co miesiąc spektaklach, poza etatowymi członkami zespołu, mają brać udział goście specjalni – aktorzy, kabareciarze i dziennikarze. Pierwszy pokaz odbędzie się już 15 stycznia o godz. 20.00 w warszawskim klubie Wkręt.

Sceniczna grupa AB OVO podjęła się stworzenia cyklicznego wydarzenia, podczas którego prezentować będzie własnej produkcji spektakl teatru improwizowanego. W ramach przedsięwzięcia poza stałymi członkami zespołu (m.in. Katarzyna Michalska, Wojciech Medyński, Jacek Stefanik, Jakub Wieczorek, Piotr Miazga i Jasiek Aleksandrowicza-Krasko) na scenie będzie można zobaczyć gości specjalnych. Jak zapowiada Katarzyna Michalska, pomysłodawczyni AB OVO Teatr Improv, będą wśród nich znani i popularni aktorzy, kabareciarze i dziennikarze. Ich personalia będą jednak owiane tajemnicą do samego końca, aby to widzowie, którzy zechcą kupić bilety mogli jako pierwsi dowiedzieć się, jaka gwiazda wyjdzie na scenę.

ab ovo.jpgźródło: www.teatrabovo.pl

W przeciągu kilku ostatnich lat, improwizacja teatralna zyskała w Polsce sporą popularność. W dużej mierze jest to pokłosie emitowanych programów „Spadkobiercy”, w programie TV4, oraz w TVP2 „I kto to mówi?”. Każdy spektakl jest to niepowtarzalne show, w którym jedną z ról odgrywa publiczność, która podrzuca pomysły kolejnych scen czy wpływa na zachowania bohaterów. Aktorzy zmuszeni są każdorazowo wymyślać wszystko na bieżąco, bez scenariusza, reżysera, rekwizytów, bazując jedynie na warsztacie aktorskim, poczuciu humoru, pomysłowości i wyobraźni.

Grupa Ab Ovo Teatr Improv składa się z aktorów zajmujących się zawodowo improwizacją teatralną. Zespół został powołany do życia w 2010 roku przez Katarzynę Michalską, która uczyła się sztuki improwizacji od światowej sławy trenera Mike’a Hughesa ze słynnej kanadyjskiej grupy Uncalled For. Ab Ovo jest również gospodarzem Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321IMPROV.

AbOvoNowyPlakat (1)Pierwszy spektakl z serii Ab Ovo Vipovo odbędzie się 15 stycznia, o godz. 20.00, w warszawskim klubie Wkręt.