Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Anioł, Pilch, Więckiewicz w kinie Praha

Film „Pod Mocnym Aniołem” będzie kolejnym tematem spotkania z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, którego gośćmi będą aktorzy Robert Więckiewicz i Adamem Woronowicz. Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia o godz. 19.00 w warszawskim kinie Praha.

Na ekrany kin 17 stycznia wchodzi film „Pod Mocnym Aniołem”. Tego samego dnia kino Praha o godz. 19 zaprasza na jego pokaz, a zaraz po nim, na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Gośćmi specjalnymi będą odtwórcy głównych ról męskich: Robert Więckiewicz oraz Adam Woronowicz. Najnowszy firm Wojciecha Smarzowskiego, to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego. Scenariusz filmu został oparty na głośnej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem”, która w 2001 roku została nagrodzona Literacką Nagrodą NIKE.

pod mocnym aniolem.jpgŹródło: materiały prasowe

Spotkania „Janusz Wróblewski przedstawia” to cykliczne imprezy organizowane przez kino Praha. Ich gospodarzem jest dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka” i autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski. Cyklicznie odbywająca się impreza daje niepowtarzalną szansę, aby spotkać się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii.

wróblewski_1920x1080_2Źródło: materiały prasowe

 

Seria spotkań „Janusz Wróblewski przedstawia” jest jedną z wielu inicjatyw, w które włączyło się Kino Praha po wznowieniu działalności w połowie 2012 roku. Jedną z bezsprzecznych zalet kina, jest jego repertuar, który opiera się na sugestiach płynących od widzów. Utrzymuje ciekawy balans, pomiędzy produkcjami artystycznymi, a tymi o bardziej komercyjnym charakterze. Od 1 stycznia 2014 roku instytucja dołączyła do elitarnej sieci kin europejskich – Europa Cinemas. Projekt ten jest częścią programu Unii Europejskiej – „Media”. Jego zadaniem jest zachęcanie właścicieli kin do wspierania europejskich inicjatyw filmowych skierowanych do młodej widowni oraz rozwoju europejskiego przemysłu kinematograficznego.

 Więcej informacji na: www.kinopraha.pl