Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Woodkid po raz trzeci w Polsce

Reżyserował teledyski Rihanny i Lany del Rey. Obecnie tworzy własną muzykę pod pseudonimem Woodkid, a w grudniu zagra koncert w Polsce.

 

woodkid_album.jpgW marcu br. Woodkid wydał swoją debiutancką płytę pt.: „The Golden Age”

Po raz trzeci francuski artysta polskiego pochodzenia Yoann Lemoine, znany pod pseudonimem Woodkid, zagra w Polsce. Koncert odbędzie się 7 grudnia w warszawskiej Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 22.

 

Woodkid wszedł do świata muzyki jako reżyser teledysków Lany del Rey czy Rihanny. Współpracował również z grającym muzykę klubową Mobym, francuskim zespołem muzyki elektronicznej Yelle i z piosenkarką muzyki pop Katy Perry. Od dwóch lat próbuje swoich sił jako tekściarz i piosenkarz. Pierwszy utwór, do którego napisał tekst, muzykę i nakręcił teledysk, opublikował w sieci i w ciągu kilku miesięcy utwór „Iron” przekroczył 20 milionów odsłon. Projektant mody Dior zacytował tekst jego piosenki i nazwał tak swoją kolekcję „A soldier on my own”. Piosenka została wybrana również jako trailer do gry „Assassin’s Creed: Revelations”. Jako twórca muzyki znany jest od dwóch lat, ale dopiero w marcu tego roku został wydany jego debiutancki album „The Golden Age”.

 

Po raz pierwszy artysta zagrał dla polskiej publiczność wiosną 2012 w Katowicach podczas Dni Województwa Śląskiego. W tym roku pojawił się w Warszawie podczas dziewiątej edycji festiwalu Free Form.