Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Kino w Domu Partii

Choć Warszawa Europejską Stolicą Kultury nie zostanie, to mimo wszystko sztuka w niej nie zginie. Ruszyło nowe artystyczne kino – KINO KC. Ma być alternatywą dla wszystkich tych, których znudziły dotychczasowe sposoby obcowania ze sztuką.


image002.jpg22 lipca pojawiło się na planie Warszawy KINO KC. Swoją lokalizację będzie miało w ścisłym centrum miasta, w Dawnym Domu Partii. W kinie odbywać się będą nie tylko seanse filmów o wyraźnych walorach artystycznych, jak zastrzegają twórcy, ale również projekty filmowe, muzyczne i prezentacje artystyczne. Nowe kino ma przyciągnąć warszawiaków jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu. W programie mają znaleźć się dokumenty i filmy artystyczne, teatr telewizji, najlepsze polskie seriale, premiery teledysków oraz spotkania z ludźmi kultury. Oprócz tego KINO KC ma być miejscem, w którym odbywać się będą festiwale oraz przeglądy filmowe. Multimedialny charakter kina ma podkreślić nowoczesna sala, dostosowująca się do potrzeb projektów.

W skład kapituły programowej będą wchodzić ludzie działający na polu kultury i sztuki wizualnej. Jak na razie wiadomo, że jednym z członków jest Adam Bajerski – operator filmowy, autor zdjęć do filmu „Sztuczki”.

Huczne otwarcie odbyło się w piątek, 22 lipca o godzinie 20:30. Imprezę otworzyła projekcja filmu „Kiedyś w Afryce” Piotra Jaworskiego. Po seansie na gości czekała lampka wina, poczęstunek oraz niespodzianki. Bilety można rezerwować za pomocą adresu projekty@jakobyart.pl.

 

KINO KC

ul. Nowy Świat 6/12, wejście od strony dziedzińca Dawnego Domu Partii

Cena biletu: 20 zł