STREET PHOTOGRAPHY NOW. Fotografia uliczna Tu i Teraz

19 listopada 2011 roku odbędzie się wernisaż wystawy „Street photography now. Fotografia uliczna Tu i Teraz” w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie, mieszczącej się przy ul. Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie. Organizatorami są Fundacja .DOC oraz Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Ekspozycja ma na celu popularyzację fotografii, pogłębienie na jej temat wiedzy, a także zachęcenie do jej praktykowania. Kierowana jest do osób zainteresowanych fotografią reportażową, dokumentalną, jak i do wielbicieli streetu.

STREET PHOTOGRAPHY NOWOkładka albumu „Street Photography Now”

Wśród prac będzie można znaleźć zdjęcia grupy 30 osób, uznanych przez Sophie Howarth i Stephena McLarena, autorów albumu o tej samej nazwie – „Street Photography Now”, za najlepszych światowych fotografów ulicznych. Są to między innymi: Nils Jorgensen, Gus Powell, Mark Alor Powell, Paul Russello, Martin Kollar, Jesse Marlow, Jeff Mermelstein, Joel Meyerowitz, Mimi Mollica, Trent Parke, Martin Parr. Poza nimi zostaną zaprezentowane fotografie polskich twórców: Przemka Wajerowicza, Damiana Chrobaka, Jana Wajszczuka, Jacka Szusta, Magdę Galas, Adama Lacha, Mariusza Foreckiego czy Michała Macioszczyka i innych.

Czas trwania wystawy: 19.11.2011 – 15.01.2012