Paryskie klimaty na UW

 Zielona trawka, kawa i… dobra fotografia. To pomysł studentów Fotografii Prasowej UW.

 

– Postanowiliśmy zbudować swój własny Paryż. Gdzie fotografia jest dostępna, namacalna i zawieszona między drzewami. Można przy niej napić się kawy z termosu i zapalić papierosa. Usiąść wygodnie na zielonej już trawie. Zobaczyć kilka historii opowiedzianych nieruchomymi obrazami… –  piszą o swoim projekcie studenci Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Uniwersytetu Warszawskiego.

Fotograficzne Koło Naukowe „Klatka B” zaprasza na cykl Spotkania z Fotografią „Na Paryżu”. Warto sobie zarezerwować trzy kolejne czwartki czerwca, bo to świetna okazja, by w sielankowej atmosferze poznać jedne z najciekawszych cykli fotograficznych ostatnich lat.

 

Z cyklu „American Dream” fot. Agnieszka Rayss/Sputnik Photos

 

Podczas pierwszego pokazu prezentowane będą prace międzynarodowego kolektywu fotoreporterów Sputnik Photos. To grupa fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej, która za cel obrała sobie opowiedzenie za pomocą obrazu historii regionu, pokazanie otaczającej ich rzeczywistości. Na najbliższym spotkaniu będziemy mieli okazję obejrzeć cykle powstałe między innymi w ramach projektu o Islandii – „Is(not)”, „American Dream” Agnieszki Rayss, „Femen” Justyny Mielnikiewicz oraz „He ha female name” i „Abounded village” Andreia Liankevicha.

 

14 czerwca

godz. 20.30

ul. Nowy Świat 69 (tyły WDiNP UW)

Wstęp wolny

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Świat należy do odważnych
Gdy życie składa się z czyichś wspomnień i opowieści, każdy...
"Pamięć Utrwalona" Kasi Wrońskiej w Teatrze Scena Lubelska
Wydarzenie inspirowane jest ludzką skłonnością do przechowywania wspomnień i opowiadania...
"Into the Wild" Szymona Szcześniaka w Leica Gallery Warszawa
Leica Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii Szymona Szcześniaka pt....
Nie do powiedzenia

Zrobił masę znakomitych zdjęć. Gdy przyszłam do niego, by przeprowadzić...