Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Paryskie klimaty na UW

 Zielona trawka, kawa i… dobra fotografia. To pomysł studentów Fotografii Prasowej UW.

 

– Postanowiliśmy zbudować swój własny Paryż. Gdzie fotografia jest dostępna, namacalna i zawieszona między drzewami. Można przy niej napić się kawy z termosu i zapalić papierosa. Usiąść wygodnie na zielonej już trawie. Zobaczyć kilka historii opowiedzianych nieruchomymi obrazami… –  piszą o swoim projekcie studenci Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Uniwersytetu Warszawskiego.

Fotograficzne Koło Naukowe „Klatka B” zaprasza na cykl Spotkania z Fotografią „Na Paryżu”. Warto sobie zarezerwować trzy kolejne czwartki czerwca, bo to świetna okazja, by w sielankowej atmosferze poznać jedne z najciekawszych cykli fotograficznych ostatnich lat.

 

Z cyklu „American Dream” fot. Agnieszka Rayss/Sputnik Photos

 

Podczas pierwszego pokazu prezentowane będą prace międzynarodowego kolektywu fotoreporterów Sputnik Photos. To grupa fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej, która za cel obrała sobie opowiedzenie za pomocą obrazu historii regionu, pokazanie otaczającej ich rzeczywistości. Na najbliższym spotkaniu będziemy mieli okazję obejrzeć cykle powstałe między innymi w ramach projektu o Islandii – „Is(not)”, „American Dream” Agnieszki Rayss, „Femen” Justyny Mielnikiewicz oraz „He ha female name” i „Abounded village” Andreia Liankevicha.

 

14 czerwca

godz. 20.30

ul. Nowy Świat 69 (tyły WDiNP UW)

Wstęp wolny