Święto Francji w Parku Skaryszewskim

Nie byłeś we Francji, ale fascynuje Cię ten kraj? A może byłeś i chcesz tam powrócić? W niedzielę 12 lipca w Parku Skaryszewskim powstanie prawdziwe Francuskie Miasteczko, a w nim mnóstwo atrakcji, począwszy od francuskich przysmaków, piosenek po malowanie przejścia podziemnego pod Rondem Waszyngtona.

W godzinach od 12 do 20 odbędzie się czwarta edycja pikniku rodzinnego, gdzie organizatorzy, Francusko-Polska Izba Gospodarcza postarają się odtworzyć atmosferę hucznych obchodów święta narodowego Francji.

Liczne stoiska wystawców zaprezentują animacje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ze względu na to, że Francja słynie z dobrej kuchni nie zabraknie też stoisk z typowymi francuskimi produktami, jak świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat, bagietki i quiche oraz pyszne naleśniki. Tego dnia odbędzie się też finał konkursu francuskiej piosenki, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Warszawy będą rywalizować o główną nagrodę- wyjazd do Paryża. Ponadto, nie zabraknie też wielu konkursów z wiedzy o Francji, występ sommeliera, który opowie o tym, czym się kierować przy wyborze wina, a także pokaz kulinarny z udziałem Davida Gaboriaud, francuskiego kucharza, który podbija polskie podniebienia i serca!

Ponadto, planowane jest także przygotowanie kilku stref tematycznych promujących różne regiony Francji oraz wydarzenia, z których ten kraj słynie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Fani nowinek technologicznych i motoryzacyjnych będą mogli skorzystać z jazdy ekologicznym samochodem po ulicach Saskiej Kępy. Panie będą miały okazję zapoznania się z francuską modą i nowinkami kosmetycznymi. Dzieciom przygotowano liczne konkursy z nagrodami.

Zarówno zwolenników sztuki ulicznej jak i pozostałych uczestników zapraszamy do wspólnego odmalowania drugiej części przejścia podziemnego pod Rondem Waszyngtona. Powstanie tam kolejny fragment polsko- francuskiego muralu, a każdy będzie mógł przyłączyć się do jego powstania.

Wejście jest bezpłatne i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!