Lenovo K900 w sprzedaży już na początku maja! Kiedy w Polsce?

Producenci smartfona Lenovo K900 mogą być z siebie dumni. Ich urządzenie nie tylko swoimi osiągami i specyfikacjami nie odbiega od standardów dyktowanych przez czołówkę tego rynku (Samsung, Apple, Sony), ale również stało się hitem jeszcze przed premierą, na który czeka wiele tysięcy potencjalnych kupujących.

lenovo-k900-smartfon(1)Zdecydowanie jest na co. Przede wszystkim wielkim atutem K900 jest jego wytrzymałość – designerska, metalowa obudowa o wymiarach 157 x 78 x 6,9 mm i solidnie zabezpieczony ekran (IPS 5,5” o rozdzielczości Full HD, 1920 x 1080 pikseli, 401 ppi), który chroni szkło pokryte powłoką Gorilla Glass 2. Kolejną zaletę smartfona firmy Lenovo stanowi procesor Intel Atom Z2580 „Clover Trail” o taktowaniu 2 GHz, który wspomagają 2 GB pamięci RAM.

K900 obsługiwany jest przez system Android 4.2 Jelly Bean, posiada 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej o kolejne 64 GB za pomocą karty microSD. W urządzeniu tym zamontowano dwie kamery: przednią o rozdzielczości 2 MPx i tylną – 13 MPx zrobioną przez firmę Sony, która podobną zamontowała w swojej Xperii Z. Smartfon Lenovo posiada baterię 2500 mAh i jest dość lekki – waży 162g.

K900 trafi do sprzedaży w Chinach już 6 maja i ma kosztować około 480 dolarów. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.