Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Cofnij wysłanego maila

Ile razy wysłaliście maila i zapomnieliście dopisać coś ważnego lub dodać załącznik? A może pomyliliście odbiorcę? Jeżeli korzystacie z Gmaila to nie musicie już się tym martwić, dzięki opcji cofnięcia wysłanych wiadomości.

mail_logo_rgb_web.pngźródło: Wikipedia


Wysłaną wiadomość można edytować w ciągu 5, 10 lub 30 sekund. By uruchomić tę funkcję należy wejść w ustawienia konta  do sekcji „ogólne” i wybrać opcję „cofnij wysyłanie”. Wówczas  wysłany mail przez ten czas będzie przechowywany przez Google i nie dotrze do adresata pod warunkiem, że odbiorca również będzie korzystał z usług Gmaila. W innym wypadku wysłana wiadomość zostanie dostarczona od razu bez możliwości zmiany treści.

Opcja wycofywania wiadomości nie jest niczym nowym, ponieważ istnieje od marca 2009 roku w tzw. Laboratorium Gmaila, czyli eksperymentalnych funkcjach przedpremierowych poczty. Użytkownicy Gmaila mogli z niej korzystać od 6 lat, ale jedynie w podglądowej wersji testowej. Wczerwcu b. r. amerykański potentat usług internetowych wprowadził tę opcję oficjalnie i mogą z niej korzystać wszystcy użytkownicy poczty Googla. 

ustawienia Gmaila.jpgźródło: screen