Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Zagraniczne uczelnie bez tajemnic

bee.jpgKoniec z przykrymi doświadczeniami związanymi ze studiowaniem w odległym kraju. Portal BeeAbroad pomoże rozwiać wątpliwości i uzupełnić wiedzę o wymarzonej zagranicznej uczelni.

 

Na początku maja ruszył serwis BeeAbroad.com, który ma służyć pomocą studentom, wybierającym się na studia za granicę. Twórcami portalu jest dwóch studentów, którzy przeżywszy semestr na obcej uczelni postanowili podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniem z innymi.

BeeAbroad ma pomóc studentom uniknąć nieprzyjemności związanych ze studiowaniem w obcym kraju. Jak twierdzą twórcy, serwis „jest ze studentem od samego początku” i ma ułatwić mu znalezienie informacji o uczelni, mieszkania oraz ma pomóc mu w poznaniu przyszłych znajomych. Autorzy chcą, by portal był przyjacielem i pomocnikiem studenta.

Na stronie można znaleźć informacje o interesującym nas kraju, mieście lub konkretnym uniwersytecie. Wszystko opatrzone jest zdjęciami i opiniami użytkowników. Portal posiada też pokaźną bazę krótkich filmów z poradami i wskazówkami dotyczącymi wybranych uczelni. Serwis stworzył również forum, gdzie w postaci żywej dyskusji zainteresowani mają wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami. Przede wszystkim mają pytać, bo autorom projektu najbardziej zależy, by wszelkie wątpliwości rozwiewać. Celem BeeAbroad jest stworzenie całej społeczności, która będzie się wymieniać poradami, zdjęciami, filmami i nawet numerami telefonów. Twórcy twierdzą, że dzięki serwisowi jeszcze przed wyjazdem student znajdzie znajomych, którzy przywitają go na lotnisku.

Cały serwis jest prowadzony w języku angielskim, tak by każdy student, bez względu na narodowość, mógł skorzystać z zamieszczanych informacji. Ponadto BeeAbroad można znaleźć na Facebooku. Informacje na temat serwisu mają być również dostępne na samych uczelniach.

Serwis dopiero ruszył, ale już wzbudził spore zainteresowanie. Oficjalnie zarejestrowanych jest ponad 100 osób z różnych krajów i uczelni, które aktywnie wymieniają się uwagami na forum. Ponadto portal jest na bieżąco uzupełniany kolejnymi informacjami i filmami. Ruszył również profil BeeAbroad na Facebooku, który ma ułatwić dotarcie zainteresowanym studentom do serwisu.

http://www.beeabroad.com/

 

http://www.facebook.com/pages/BeeAbroadcom/157754594249066