Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Święto piwa przy Łazienkowskiej

Piwa warzone z dodatkiem kawy, o smaku dyni, podwędzane koźlaki. W dniach 24-26 kwietnia centrum konferencyjne przy Łazienkowskiej 3 (stadion Legii Warszawa) zamieni się w tętniący życiem jarmark piwny. Przed nami II edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Wydarzenie dedykowane jest osobom zainteresowanym tym, co w piwnej branży piszczy. Udział w tegorocznej wiosennej edycji festiwalu zapowiedziało kilkadziesiąt browarów rzemieślniczych z całej Polski. Wśród nich żywiecka Pinta, toruński Olimp, a także Artezan, pionier pośród tego rodzaju zakładów piwowarskich. Ponadto, w gronie wystawców nie zabraknie licznych przedstawicieli zagranicznego przemysłu browarniczego. Udział zapowiedziało ponad dwadzieścia przedsiębiorstw z 11 krajów, między innymi reprezentanci Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii.   

W programie, poza degustacjami przewidziano szereg prelekcji poświęconych piwnej tematyce. Wykłady będą odbywać się równolegle w dwóch strefach, podzielonych na płatną i bezpłatną. W czasie nieodpłatnych wystąpień poruszane będą podstawowe zagadnienia związane z piwem i kulturą jego picia. Podczas tych wykładów słuchacze dowiedzą się o trendach obecnych na światowym rynku browarniczym oraz zapoznają się z prognozami na temat rozwoju tej branży w Polsce. Będą mieli także okazję zwiększyć swoją świadomość o kluczowych czynnikach mających wpływ na smak chmielowego trunku. Płatna cześć prelekcji adresowana jest raczej do osób zainteresowanych prowadzeniem działalności piwowarskiej. W ich takcie omawiane będą specjalistyczne aspekty warzenia piwa, takie jak wykorzystywanie odpowiednich rodzajów chmielu, metody modyfikacji wody czy też higiena w domowych browarze. Szeregi prelegentów nie są wyłącznie ograniczone do przedstawicieli branży piwnej. Znajdą się także wśród nich rozpoznawalni przedstawiciele stołecznych baristów. Między innymi Arkadiusz Domurad opowie o łączeniu  smaków kawy z piwem.

Wstęp na wydarzenie jest płatny, taksa w wysokości 10 zł będzie pobierana przy wejściu.

 

Warszawski Festiwal Piwa (24-26 kwietnia 2015)

Lokalizacja: Miejski Stadion Legii Warszawa ul. Łazienkowska 3

Wstęp: piątek: 16-2, sobota: 11-24,   niedziela: 11-16

Szczegółowy program festiwalu na stronie: http://warszawskifestiwalpiwa.pl/   

Profil facebookowy wydarzenia: https://www.facebook.com/warszawskifestiwalpiwa?fref=ts.