Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMiejscaMuzyka

Okładkowe królestwo w Karrot Kawa i Kultura

Różowy receptą na sukces. To nie porada Paris Hilton, a opinia jurorów konkursu Cover awArts 2018, którego zwyciężczynią została różowa okładka albumu „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. Tę oraz prawie 40 innych okładek można zobaczyć w Warszawie do 25 marca.

Listki po witaminie C, kobieta siedząca na rakietce do ping ponga, wyburzany budynek, twarz artysty na różowym tle. Okładki płyt to prężnie rozwijająca się gałąź sztuki. Czasem przyciągają słuchacza bardziej niż muzyka, a limitowane wydania z naklejkami, prywatnymi zdjęciami albo dołączonymi modelami do złożenia wyprzedają się na długo przed premierą. W tym roku internauci oraz jurorzy po raz szósty wybierali najlepszą okładkę roku podczas konkursu Cover awArts.

Jakie okładki chwytają nas za serce? Na to pytanie internauci udzielili 40 tys. odpowiedzi. Wzbogaciliśmy je o głos 34 znanych osobistości ze świata kultury i sztuki. Efektem są dwa zestawienia – najlepszych okładek i najlepszych opraw albumów” – czytamy na stronie organizatora, portalu Decybele Dizajnu.

Najlepszą okładkę tej edycji stworzył Mr. Osom do albumu „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły, laureata tegorocznych Fryderyków w sześciu kategoriach. Projekt przedstawia profil uśmiechniętego wokalisty na różowym tle zadrukowany blokiem zielonego tekstu. W finale konkursu znalazły się okładki PRO8L3M, Fisz Emade Tworzywo, The Dumplings i Taconafide.

Prawie 40 okładek można zobaczyć do 25 marca w klubokawiarni Karrot Kawa i Kultura na warszawskiej Ochocie. Prezentowane są tam również prace uznane w konkursie za najlepsze w kategorii opraw graficznych, czyli cały projektu opakowania. W tej kategorii również zwyciężył Mr. Osom, odpowiedzialny za oprawę płyty Hack3d By Gh05t 2.0 LP, raperskiego duetu PRO8BL3M. Czarna oprawa nawiązuje do śladów pozostawionych przez hakerów na zaatakowanych stronach. Drugie miejsce zajęła grafika do płyty Fisz Emade Tworzywo z dołączonym do niej, inspirowanym gumami Turbo, kartonowym modelem Lamborghini do samodzielnego złożenia.

GDZIE: klubokawiarnia Karrot Kawa i Kultura, ul. Częstochowska 20

ZA ILE: wstęp darmowy

DO KIEDY: do 25 marca GODZINY OTWARCIA: poniedziałek-sobota – 11:00-21:00