Bez kategoriiPolskaWYDARZENIA

Studenckie debaty z Brukselą w tle

W ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, sieć CDE oraz Team Europe zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w jednym z siedmiu Turniejów Debat Europejskich zorganizowanych w różnych miastach Polski. Projekt Team Europe & the art of debate rozpoczyna się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić czteroosobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli!

Uważasz, że debaty publiczne są ważne dla społeczeństw oraz, że dyskusja powinna być metodą rozwiązywania sporu? Projekt Team Europe & the art of debate to dla wszystkich studentów okazja, żeby zabrać głos, wypowiedzieć się na ważny temat i wysłuchać argumentów strony przeciwnej, przy zachowaniu pełnej kultury słowa i wzajemnego poszanowania. Debaty eliminacyjne będą dotyczyły szeroko pojętej problematyki europejskiej; uczestnicy Finałów będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze, a nie poglądy osobiste. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i pozbyć się stresu przed nadchodzącym egzaminem ustnym. Najlepsze drużyny z każdego miasta pojadą razem do Brukseli, by wspólnie odwiedzić siedziby najważniejszych instytucji unijnych.

Debaty przeprowadzone zostaną w języku polskim w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i we Wrocławiu.  Rekrutacja jest otwarta i w każdym z miast są jeszcze wolne miejsca. Pierwsze debaty eliminacyjne odbędą się już w połowie marca. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie http://ksmowcow.pl/teameurope.html