MuzykaWYDARZENIA

Festiwalowe brzmienia

Rock, indie rock, romantyczne techno, bałkański folk czy elektryzujące brzmienia elektroniki zakrapiane deszczem, spojone oparami trawy. W efekcie, brzmienia połączone z muzyką, podobnie jak seks, marihuana czy whisky, uzależniają. Takie wariacje towarzyszyły jednemu z największych polskich festiwali muzycznych – Open’er 2016.

We Draw A

„Jak to możliwe, że taką muzykę robi się w Polsce?” – nic dodać, nic ująć. Tak właśnie zareagowałam, gdy dowiedziałam się, że zespół w składzie: Piotr Lewandowski – były gitarzysta i wokalista Idigo Tree oraz Radosław Krzyżanowski – członek grupy Kamp! jest z Wrocławia. We Draw A to całkowicie nowa jakość, zupełnie niepodobna do Kamp! czy Indigo Tree. Synthpopowe brzmienia połączone z mocnym rytmem są tak skonstruowane, że wprowadzają słuchaczy w pewien rodzaj transu. Muzyka płynie, a większość z nich baunsuje na parkiecie, zaspokajając przy tym nie tylko głód fizyczny, ale także ten intelektualny.

640_OPENER_16_wedrawa_Z_SOSNOWSKA_alterstage_03640_OPENER_16_wedrawa_Z_SOSNOWSKA_alterstage_01

Foals

Nawet gdyby wstrzymali kiedykolwiek działalność studyjną, to na zawsze pozostaną jednym z najbardziej pożądanych koncertujących zespołów na świecie. Nie był to ich debiut w Polsce. Foals po raz kolejny rozbudzili w widowni pokłady pozytywnych emocji. Energetyczna eksplozja Yannisa, który podczas koncertu rzucił się wprost na tłum, jest nie do opisania. Bywa też niebezpieczna. Yannis kilka razy, oczywiście nieświadomie, zranił fanów. Bezpieczeństwo to podstawa. Dance-punk, math rock, czy eksperymentalny rock – w takiej konwencji utrzymane są kawałki Foals.

640_OPENER_16_Foals_main_m_murawski__MG_4833640_OPENER_16_Foals_main_m_murawski_EK7C4363

Sigur Rós

Sigur Rós to z pewnością moje muzyczne odkrycie. Ogromne znaczenie dla artystów ma otoczenie, środowisko, w którym tworzą. Nic dziwnego – Islandia inspiruje. Po trzech latach przerwy od koncertowania, Islandczycy wracają w trzyosobowym składzie. Na scenie muszą się bardzo natrudzić, by odtworzyć takie brzmienie, jakie uzyskali w studiu. Eksperymentowali dość często, kiedyś nawet pracowali podczas trasy koncertowej. Przez dwa lata, każdego wieczora przed tłumem ludzi rekonstruowali i tworzyli piosenki, które przetrwały w formie albumu. Tworzą rockową alternatywę, a na czas ich wystąpienia, dzięki zaskakującej oprawie – od efektownych wizualizacji po oświetlenie, scena koncertowa zamienia się w teatralną.

Sigur-Ros-Opener-20160701-Emma-Swann-3122-20481diymag.comm

Beirut

Aż trudno uwierzyć, że pierwszą płytę Zach Condon nagrywał sam w swojej sypialni. Zafascynowany muzyką bałkańskich orkiestr, po powrocie z Europy do swojego rodzinnego Nowego Meksyku, w wieku 17 lat rozpoczął pracę nad debiutancką płytą „Gulag Orkestar”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Podczas koncertów występuje z akompaniamentem znajomych, którzy grają na perkusji, skrzypcach, klawiszach, saksofonie i trąbce. Cały przekrój instrumentariów świetnie uzupełnia wokal Condona. Sam wokalista gra na ukulele, skrzydłówce i trąbce.

640_OPENER_16_BEIRUT_BAJERSKI_302A0646640_OPENER_16_BEIRUT_BAJERSKI_302A0588

źródło zdjęć: galeria Opener 2016 oraz diymag

Exactly air carrier EFlight terminal airport welfare strategies will focus on e airfare full colour Knockoff Oakleys Sale leaflets to provide Cheap Jerseys state and federal regime produced picture name to say the company’s and so obtain a boarding pass. (Intercontinental vacation goers: Consider your favorite passport and/or credit.) In some circumstances, Second papers or maybe credit/debit greeting credit minute cards used to make the webs decide on may be needed. NFL Jerseys China Visitors preferably need consult with various air carriers pertaining to most effective paperwork qualifications. Experts recommend which visitors show up and as a result sign in at manchester international by the way at the airline flight kitchen table or maybe own offer kiosk, Should purchasable a minimum one hour before your trajectory. This enables time for it to iron bars done just about eleventh hour concerns. Within the other hand, Quite a few e plane flight suspensions places is likely to register with regards to airline that contain desktop computer.The entire public’s ease and comfort when it comes to e transactions world-wide-web costs disbursing, Searching and the like is being created. Couple of rental accommodations are Cheap Jordan Authentic putting personal provide flight e admission kiosks in just their lobbies, Whenever travellers may make services in addition to secure features on the routes. On top of this, Any flight companies are already billing people roughly $20 the”Supplemental” Service plans to going for a report flight. Along with and variables pending, Common hobby to believe the physical price ticket is going totally swapped through process of it truly is computer aunty, http://www.mycheapnfljerseys.com One particular e ticketed.