Ulica_Nowy_Świat_w_Warszawie_2015

Trakt Królewski znów rekreacyjny

Od soboty, 19 kwietnia, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat jest przekształcane w weekendowy deptak. Od ronda de Gaulle’a aż po plac Zamkowy ulice są dostępne wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. To świetna okazja na wiosenny spacer lub rowerową przejażdżkę – zwłaszcza w świąteczny, wielkanocny weekend.

Wraz z coraz cieplejszą pogodą i dłuższymi dniami, Trakt Królewski znów stanie się jednym z ulubionych miejsc warszawiaków i turystów na weekendowe spacery. Jak co roku, ruch samochodowy będzie tu ograniczany od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka. W tym czasie autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursować zmienionymi trasami.

Weekendowy deptak będzie obowiązywał aż do jesieni. Dodatkowo, zamknięcie ulic dla samochodów zaplanowano także na dłuższe weekendy i święta, m.in. w majówkę (1–4 maja), Boże Ciało (19–22 czerwca) oraz Święto Wojska Polskiego (15–17 sierpnia).

(za: UM Warszawa)

(fot. Adrian Grycuk)

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Rodzinny labirynt
Nieznaną przeszłość najlepiej odtworzyć z fragmentów wspomnień osób bliskich. Konwencję...
Ruchome białoruskie wycinanki
Kraje Europy Wschodniej wiodą prym we współczesnej animacji. Polska i...
Reforma się sypie
Budząca wiele kontrowersji w środowisku studenckim nowelizacja ustawy o szkolnictwie...
Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu
Fotografia jako pełnoprawna dziedzina sztuk wizualnych rozwija się w Polsce...