Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MuzykaPolecamyWYDARZENIA

Kwiat Jabłoni na scenie alternatywnej

W 2018 r. pojawił się pierwszy singiel artystów pt. “Dziś późno pójdę spać”. Dziś możemy słuchać ich debiutanckiego albumu “Niemożliwe”.

Duet Kwiat Jabłoni tworzą Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Są dziećmi Jakuba Sienkiewicza – wokalisty i gitarzysty w zespole Elektryczne Gitary.  Rodzeństwo ma kontakt z muzyką od dziecka, dzięki czemu potrafią tak dobrze łączyć różne brzmienia. Ich pierwszy singiel “Dziś późno pójdę spać” ma ponad 5 milionów wyświetleń na YouTubie.

Określają się jako duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z elementami elektronicznymi.  Elementem najbardziej ich wyróżniającym jest oryginalne brzmienie instrumentów. Warstwa elektroniczna to tylko dodatek. W wielu wywiadach rodzeństwo przyznaje, że w ich muzyce najbardziej zależy im na przekazie. Właśnie dlatego wszystkie utwory nagrali po polsku.

Młode osoby mogą odnaleźć w ich muzyce pewne zrozumienie. W tekstach poruszają nie tylko zagadnienia filozoficzne: “kto powie mi jak radzić sobie mam, taki wielki świat nade mną”, ale też te całkiem przyziemne, ironiczne:  “wzięli zamknęli dziś mój ulubiony klub”. Kwiat Jabłoni może stać się głosem młodego pokolenia.Artyści organizują “Niemożliwą trasę”, podczas której zagrają koncerty w największych miastach w Polsce, m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. W Warszawie organizują dwa koncerty. Ponieważ wydarzenie 17 marca w  klubie Niebo zostało wyprzedane, muzycy ogłosili dodatkową datę 3 marca 2019 w Teatrze WARSawy.
Ostatnie bilety do nabycia w cenie 35-45 zł.