Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAWYDARZENIA

Kreatywne wtorki

„Najważniejsza premiera tej jesieni!”, „Nareszcie!”, „Tęsknię…” – tak entuzjastyczne komentarze można przeczytać na facebookowej stronie nowego wydarzenia Teatru Powszechnego. Czy to premiera długo oczekiwanego spektaklu? Nic bardziej mylnego. „Pisanie co wtorek” powraca.

W Teatrze Powszechnym rusza nowy, kolejny już sezon warsztatów „Pisanie co wtorek”. To autorskie zajęcia z kreatywnego pisania prowadzone przez Tomasza Gromadkę – dramaturga, dziennikarza i działacza fundacji Strefa WolnoSłowa. Wtorkowe spotkania będą odbywały się o 19:00 w kawiarni Stół Powszechny, znajdującej się nieopodal stacji M2 Stadion Narodowy.

– Spotykamy się, żeby pisać i gadać o tym, co napisaliśmy. Piszemy o tym, co nas śmieszy, smuci, wkurza. O tym, co się dzieje wokół. Piszemy o naszych pragnieniach, lękach, żądaniach, fantazjach. Piszemy pojedynczo, w duetach, tercetach i grupach. Zajęcia są wolne od przemocy seksistowskiej, rasistowskiej, klasistowskiej, LGBTQ-fobicznej, ale podczas zajęć bywa, że cytujemy w naszych tekstach te różne formy przemocy i je przetwarzamy, obśmiewamy – zapewnia organizator.

W trakcie zajęć wykorzystywane są metody creative writing oraz awangardowe

techniki pisania (futurystyczne i surrealistyczne), które mają uwrażliwić twórcę, a przede wszystkim wykształcić w nim umiejętność trafnego formułowania własnych spostrzeżeń, a docelowo – literackiego przelewania ich na papier.

Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”.

Kiedy: każdy wtorek od 4.09, godzina 19:00
Gdzie: kawiarnia Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Wstęp wolny
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/336971676884156/