Dobry premier

Wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Rogozin w trosce o rosyjskich dziennikarzy na wschodzie Ukrainie zakupił im… hełmy i kamizelki kuloodporne. Polityk za własne pieniądze kupił 50 kompletów wysposażenia ochronnego.

rogozinWicepremier Rosji Dmitrij Rogozin/ źródło:wikipedia

Minister pokazując mediom kamizelki i hełmy powiedział, że ofiarowuje je rosyjskim dziennikarzom, którzy codziennie w imię prawdy ryzykują życie na wschodzie Ukrainy. Do tej pory w walkach w regionie Donbasu zginęłu dwóch dziennikarzy z Rosji. Ukraińcy oskarżają reporterów za wschodniej granicy o przekazywanie nieprwady i szerzenie antyukraińskiej propagandy.

2014-04-14_Sloviansk_city_council_-_2Prorosyjscy separatyści w Ługańsku/ źródło:wikipedia

Na wschodzie Ukrainy w regionie Donbasu, a w szczególności w okolicach miast Ługańsk, Kramatorsk i Donieck od kilku miesięcy trwają walki między armią rządową, a prorosyjskimi separatystami, którzy proklamowali niepodległość tych terenów. Do 30 czerwca trwało zawieszenie broni między oddziałami ukraińskimi biorącymi udział w akcji antyterrorsytycznej, a rebeliantami. Miało to związek z planem pokojowym nowego prezydenta kraju Petra Poroszenki.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Miasto reklamami obwieszone
To już czwarta edycja festiwalu „Warszawa w budowie”. Tegorocznym tematem...
Debata o warszawskiej Tęczy
„Od tęczy do nienawiści” pod takim tytułem 8 maja 2014...
„Na roboty” do Ameryki

Mazurska plaża ze znajomymi, zagraniczna wycieczka albo praca — scenariuszy...

Młody Stalin: Oblicze wodza
Postać Stalina kojarzy się jednoznacznie z komunistycznym terrorem. Stalin-zbrodniarz, wódz,...