Okładka z zamachowcem

Na najnowszej okładce amerykańskiego magazynu muzycznego „The Rolling stone” umieszczono zdjęcie Dżochara Carnajewa, oskarżonego o współudział w zamachu na tegoroczny maraton w Bostonie.

 

Zdjęcie pojawiło się na okładce sierpniowego wydania magazynu i ma reklamować artykuł dotyczący nieznanych faktów z życia młodego zamachowcy. Fotografie na okładce podpisano: ”Bombiarz. Jak lubiany, dobrze zapowiadający się student wpadł w szpony radykalnego islamu i stał się potworem”.

 

carnajew.jpg


Decyzja gazety o umieszczeniu na okładce zdjęcia zamachowcy wywołał fale protestów nie tylko wśród czytelników czasopisma. Część z nich już zapowiedziała że zrezygnuje z kupowania gazety.

 

 

 

 

 

 

1st_Boston_Marathon_blast_seen_from_2nd_floor_and_a_half_block_away_-_about_10_secs_after_blastZamach w Bostonie/fot. wikipedia

W zorganizowanym przez braci Carnajewów zamachu śmierć poniosły 3 osoby, a 144 zostały ranne.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
"Proste sprawy", czyli Rosja kombinuje
Aleksei Popogrebsky nakręcił dobrą, zabawną i ostrą satyrę na Rosję....
10 popularnych kanałów na YouTube

Niektórzy twierdzą, że Internet jako przyszłość daje możliwości tak dalekie,...

15 premier podczas Tygodnia Kina Hiszpańskiego
Znane są już wszystkie tytuły tegorocznej edycji festiwalu. Oprócz repertuaru...
„Prêt-à-porter…”, czyli gotowy do czytania

Nie jest łatwo stworzyć bloga o modzie w czasach, gdy...